Chcesz się wolniej starzeć? Wystarczy wprowadzić jedną zmianę w swoim codziennym życiu

To jeden z najlepszych sposobów na oszukanie czasu.
Chcesz się wolniej starzeć? Wystarczy wprowadzić jedną zmianę w swoim codziennym życiu fot. Fotolia

Każda (no dobrze prawie każda) kobieta, chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Dwoimy się i troimy, aby powstrzymać powstawanie zmarszczek, wykonujemy rozmaite zabiegi i używany kosmetyków najnowszej generacji. Właśnie okazało się, że to zła droga. Bo wystarczy wprowadzić jedną zmianę do swojego życia, aby móc cieszyć się młodym wyglądem przez wiele lat. 

Trener personalny nie będzie już potrzebny! Powstały legginsy, które pomagają utrzymać prawidłową postawę w czasie ćwiczeń

Sport to eliksir długowieczności

Naukowcy z Brigham Young University znaleźli wyraźny związek między sportem a starzeniem. W badaniach przeprowadzonych przez Centers for Disease Control and Prevention wzięło udział 5823 dorosłych osób.

Po lupę wzięto długość telomerów, czyli fragmentu chromosomu, który ulega skróceniu po każdym podziale komórkowym i wpływa na proces starzenia. A jak się domyślacie, im jesteśmy starsze, to telomery stają coraz krótsze.

Naukowcy po wielu badaniach połączyli długość telomerów z aktywnością fizyczna. Osoby uczestniczące w eksperymencie podzielono na cztery grupy - osoby, które wcale nie ćwiczą, ćwiczą mało, średnio i dużo. Na potrzeby badania przyjęto, że dużo, to 40 minut biegu dla mężczyzn i 30 minut dla kobiet.

Wyniki wyraźnie pokazały, że ostatnia grupa miała o 140 par zasad DNA więcej niż pozostałe grupy. Co to oznacza? Byli biologicznie o 9 lat młodsi od reszty badanych.

Chcesz schudnąć? Wykonuj trening TRX! Jest niepozorny, ale dają niezły wycisk...

Chyba każdy z nas ma wśród przyjaciół, rodziny, znajomych lub współpracowników osoby, które wyglądają na młodsze, niż są w rzeczywistości. Bo im więcej się ruszamy, tym wolniej zachodzi u nas proces starzenia się komórek. Nasz wiek rzeczywisty wiek wcale nie musi pokrywać się z wiekiem biologicznym.

Co wynika z tych badań? Możemy mieć kontrolę nad starzeniem organizmu. Wystarczy 30-40 minut sportu dziennie, a by wyglądać i czuć się młodziej.

Jazda na rolkach to ogromna frajda dla duszy, ale niezły wycisk dla ciała. Dlaczego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 miesięcy temu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!
/rok temu
ja zaczynałam od 45 (realnie mam skończone 31) więc chwalic się nie było czym. Teraz jest bo mam 35 więc w w sumie w 2 miesiące jestem lżejsza o 9 kg i młodsza o 10 lat. Wiadomo z mojego punktu widzenia chciałabym wiecej i wiecej ale diettyczka mówi że jest naprawde dobrze i zebym nie wariowała. trafiłam w super miejsce bo mnie czasem porywa myśl zeby szybcej a ona skutecznie ja zwalcza i przypomina zeby nie szalec nie zblikowac. Polecam firma cel w gdyni