Deskorolka elektryczna fot. Adobe Stock

Ile kosztuje deskorolka elektryczna? Czy warto ją kupić?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie dowiedz się, co daje jazda na elektrycznej deskorolce! Ile kosztuje taki sprzęt? Czy jest wart swojej ceny?
Agata Bernaciak / 04.07.2019 16:02
Deskorolka elektryczna fot. Adobe Stock

Deskorolki elektryczne to w ostatnich latach najchętniej kupowany sprzęt sportowy zarówno przez osoby dorosłe, jak i jako prezent dla dzieci. I nie ma w tym nic dziwnego, bo jazda na deskorolce daje nie lada frajdę - tym bardziej, jeśli jeździ się na niej bez większego wysiłku! Co powinnaś wiedzieć o deskorolce elektrycznej zanim zdecydujesz się na jej zakup? Oto najważniejsze informacje.

Spis treści:

  1. Jak działa deskorolka elektryczna?
  2. Deskorolka elektryczna - dla kogo?
  3. Co daje jazda?
  4. Deskorolka elektryczna vs. deskorolka tradycyjna

Jak działa deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna - w odróżnieniu od tradycyjnej - jest zasilana przez wbudowane akumulatory, które są zarządzane komputerem pokładowym urządzenia. Taka deskorolka może osiągać prędkość nawet 20km/h!

Większość modeli posiada 2, a nie 4 kółka. To główna różnica wizualna pomiędzy elektryczną, a standardową wersją tego sprzętu sportowego. Jazda odbywa się za pomocą balansu ciała, poprzez sterowanie smartfonem lub specjalnym pilotem.

Zdecydowanie najciekawszym sposobem jazdy na deskorolce elektrycznej jest sterowanie nią poprzez balans ciała. Podczas pochylania się do przodu deskorolka sunie naprzód, gdy wychylasz się do tyłu ta zaczyna jechać do tyłu. Obrót następuje wtedy, gdy jedną z nóg naciska na przód platformy. Hamowanie zaś odbywa się poprzez zmniejszanie kąta nachylenia ciała aż do uzyskania pozycji pionowej.

Deskorolka elektryczna - dla kogo?

To fajny gadżet zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Warto jednak podkreślić, że jazda na niej powinna odbywać się wyłącznie w kasku i ochraniaczach (szczególnie na ręce i kolana). Podczas nauki bardzo często zdarzają się upadki, które niekiedy wyglądają bardzo groźnie!

Deskorolka elektryczna nie sprawdzi się jako sprzęt wspomagający odchudzanie. Bardziej nadaje się do jazdy rekreacyjnej, którą charakteryzuje po prostu dobra zabawa.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, produkty do makijażu, perfumy. Wszystko to znajdziesz w okazyjnych cenach na stronie Notino kody promocyjne

Co daje jazda?

Taka jazda może nie spali ogromu kalorii, ale zdecydowanie poprawi świadomość własnego ciała i koordynację ruchową. Dodatkowo w trakcie jazdy mięśnie nóg i pośladków są spięte, przez co następnego dnia możesz czuć nawet zakwasy! Jeżdżąc na deskorolce elektrycznej ćwiczysz także mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej postawy. Taki trening izometryczny poprawi zatem siłę mięśni, ale nie zwiększy wydolności organizmu.

Deskorolka elektryczna vs. deskorolka tradycyjna

  Deskorolka elektryczna Deskorolka tradycyjna
Cena

od 600 zł do 2 tys. zł

od 300 zł do 500 zł
Rodzaj jazdy Rekreacyjny Sportowy/ekstremalny
Prędkość do 20 km/h do 15km/h
Możliwość robienia tricków Nie Tak
Wpływ na kondycję Trening izometryczny Trening izometryczny/wydolnościowy
Konieczność ładowania Tak Nie

Co daje jazda na deskorolce? Poznaj najważniejsze informacje