Mama trójki dzieci podejmuje #FitAdeptchallenge? Zobacz pierwsze efekty i sama też podejmij wyzwanie!

12 tygodni intensywnych ćwiczeń na siłowni i dieta dla baaaaardzo zaganianej matki trójki dzieci? Zobacz, jak trenerka personalna, dietetyczka i mentor sprawili, że wytrwałam pierwszy tydzień w #FitAdeptChallenge – wyzwaniu, w którym chodzi o zdrowe odchudzanie.
/ 10 miesięcy temu
Mama trójki dzieci podejmuje  #FitAdeptchallenge? Zobacz pierwsze efekty i sama też podejmij wyzwanie! FitAdept.com

Trójka dzieci to trzy ciąże, trzykrotne okresy zachcianek, tycia i… na ile się – chudnięcia. Organizm może zwariować, prawda? I rozregulować się. Kolejne diety nie działają, a apetyt, cóż, nie słabnie.

Jak się zebrać do odchudzania? Podjąć wyzwanie z FitAdept! Ja podjęłam.

Razem z koleżanką, redaktorką portalu Polki.pl, Karoliną, zaczęłam wiosenną metamorfozę #FitAdeptChallenge! (Przeczytaj też relację Karoliny z pierwszych dni wyzwania z FitAdept.)

Co to jest FitAdept Challenge?

Wyzwanie czy też Metamorfoza FitAdept to program, który obejmuje:

  • 12 tygodni ćwiczeń z trenerem personalnym z drużyny FitAdept
  • dietę przygotowaną przez dietetyczkę (i kontakt z nią 24h na dobę)
  • pakiet badań zdrowotnych w poradni sportowej.

Dzięki połączeniu sił tylu specjalistów zyskujesz pewność, że nie ma przeciwwskazań do treningów, ćwiczenia dobrane konkretnie do ciebie i całodobową opiekę dietetyka. Pomyślałam, że tak sprzyjających warunków nigdy nie miałam. Zaczęłam wierzyć, że jeszcze tylko szczypta silnej woli i być może naprawdę uda mi się na stałe schudnąć?

Moje wyzwanie – zdrowe odchudzanie

Na pierwszym spotkaniu wspólnie z dietetyczką Martyną, mentorem Mateuszem i trenerką Martyną (również) ustaliliśmy dla mnie cel. Jest nim utrata kilogramów.

Od tego czasu umawiamy się z trenerką na konkretne godziny w siłowni i Martyna pracuje tylko z mną. Zaleca mi takie ćwiczenia, które najszybciej i najbezpieczniej pomogą rozwiązać moje problemy… 
Zaleca, ale i je z żelazną konsekwencją egzekwuje. I to jest w tym najlepsze! Bo moja trenerka, to wilk w owczej skórze :-) Z pozoru ciepła i delikatna, a podczas treningu… oprawca!

Widujemy się 3 razy w tygodniu, a ona pilnuje prawidłowego wykonania każdego przysiadu, burpee (to takie straszne padnij-powstań, nie życzę nawet wrogowi) czy pompki. Nad jej planem dla mnie czuwa Mateusz, superwizor. Podpowiada, co jeszcze warto uwzględnić w treningach.

Mam wrażenie, że oboje szybko odkryli, że pod kołderką z tłuszczyku kryje się była pływaczka, która może i ma nadwagę, ale też niezwykle dużo mięśni, które można do woli obciążać…

Choć pierwsze treningi były ciężkie, to gdy porównuję je do biegania, które rekreacyjnie uprawiam, znacznie lepiej czułam się po siłowni niż przysłowiowej „dyszce”. Mniejsza zadyszka, więcej pracy wszystkich partii mięśni – nie wiedziałam, że trener personalny to taki skarb! Bardzo cenię sobie też wsparcie dietetyczki.

Martyna pokazuje mi cierpliwie, jak komponować zbilansowaną dietę bez dokładnego jadłospisu. Dzięki temu uczę się nawyku takiego doboru produktów, który sprawia, że każdy posiłek jest pełnowartościowy i syci na dłużej. Wiem, ile białka, węglowodanów i tłuszczów musi się znaleźć w danym posiłku i to realizuję. Jeśli uda mi się ten zwyczaj zachować, będę się zdrowo odżywiać do końca swoich dni.

Efekty treningu i diety

Ku zaskoczeniu moich opiekunów, okazałam się bardzo zdyscyplinowaną klientką. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia metamorfozy schudłam 2,3 kilograma, zgubiłam w talii 4 cm, a na wysokości pępka aż 8 cm!

Co jest najtrudniejsze? Dieta. Ćwiczyć bardzo lubię, ale brak drożdżówek na początku bardzo mnie bolał. Jakimś cudem jednak (a raczej dzięki mądrze ułożonej diecie), głód minął i teraz ograniczenie się do zalecanych produktów idzie mi całkiem dobrze. A że wiadomo, wyniki motywują jak nic innego, mam wciąż w sobie żar neofity. To będzie prawdziwa metamorfoza!

Zmagania pozostałych uczestników możecie śledzić na Facebooku - FitAdept Challenge.

Przeczytaj więcej o treningach z trenerem personalnym! Lara Gessler przez 3 miesiące ostro ćwiczli z trenerami i byli na diecie. Zobacz efekty! 
Trener personalny: moda czy sensowny pomysł na ćwiczenia?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 miesięcy temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
/8 miesięcy temu
Osiągaj szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja Wejdź teraz na igortreneronline.pl I wygraj 10 tysięcy złotych