Metamorfoza fot. FitAdept

Fit Adept Challenge - dwie redaktorki wzięły udział w wyzwaniu

To niezły sprawdzian dla naszej silnej woli!
Karolina Kalinowska / 06.02.2018 16:55
Metamorfoza fot. FitAdept

Wyzwanie #FitAdeptChallenge to 12-tygodniowy program, w którym uczestnicy realizują swoje cele dzięki pomocy trenerów, dietetyków i innych specjalistów z FitAdept.

Jak to działa? Nad przebiegiem metamorfozy czuwa trener, dietetyk i mentor trener. Przez cały czas trwania programu ćwiczymy 3 razy w tygodniu i przestrzegamy diety. Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem i dietetykiem, którzy monitorują nasze postępy. Każda z nas ma dobrany indywidualnie plan żywienia, a raz na 2 tygodnie trener wykonuje pomiary obwodów, aby sprawdzić nasze postępy.


fot: FitAdept

Uczestniczki #FitAdeptChallenge

W wyzwaniu bierzemy udział we dwie. Ja nazywam się Karolina Kalinowska i na co dzień piszę dla was o modzie i urodzie. Mam 30 lat i zawsze byłam aktywna fizycznie, ale nigdy nie miałam okazji ćwiczyć pod okiem trenera personalnego. Moim celem jest wzmocnienie górnej części ciała, poprawa postawy i wzmocnienie mięśni brzucha.

Drugą uczestniczką jest Katarzyna Imiołek, która na co dzień jest redaktorką prowadzącą Będę Mamą i Przedszkolak, dodatkowo współtworzy portal Mamotoja.pl. Kasia ma 41 lat, jest specjalistką od tematów związanych z ciążą i macierzyństwem. Prywatnie jest mamą trójki urwisów, szczęśliwą żoną, miłośniczką ogrodu i zwierząt. Jej celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i powrót do dawnej formy (Kasia kiedyś trenowała pływanie).

Jak to wygląda w praktyce?

#FitAdeptChallenge rozpoczęłyśmy 11 stycznia. Tego dnia poznałyśmy zespół, który wspiera nas w osiągnięciu celu. W czasie pierwszego spotkania trenerzy przeprowadzili z nami wywiad medyczny, wykonali pomiar składu ciała analizatorem Tanita i pomiary obwodów. Dietetyk FitAdept poznał nasze dotychczasowe doświadczenia z dietą, preferencje żywieniowe i cele.


fot: FitAdept

Przed rozpoczęciem treningów dostałyśmy skierowanie na badania lekarskie i wizytę u lekarza medycyny sportowej. Niestety ja zostałam skierowane na dodatkowe badania i musiałam wstrzymać treningi do momentu uzyskania informacji o stanie zdrowia. W tym czasie rozpoczęłam naukę zdrowych nawyków żywieniowych i stosowałam się do zaleceń dotyczących odżywiania.

Po dodatkowych badaniach okazało się, że wszystko jest w porządku i mogę wrócić do regularnych ćwiczeń na siłowni.

Już teraz wiem, że nie będzie łatwo! Te 3 miesiące będą wymagały ode mnie silnej woli, dyscypliny i wytrwałości. Jeżeli chcecie śledzić moje postępy, dowiedzieć się o wszystkich moich słabościach i chwilach załamania to zaglądajcie na nasz Instagram. Zmagania pozostałych uczestników możecie śledzić na Facebooku - FitAdept Challenge.

Więcej o diecie i ćwiczeniach:

Trener personalny: moda czy sensowny pomysł na ćwiczenia?
Jak długo ćwiczyć z trenerem personalnym? 3 miesiące czy... 3 lata?