Ekologiczne narty tylko dla pań?

Ekologiczne narty tylko dla pań?

W tym sezonie firma Rossignol rozwinęła linie nart, z których będą z pewnością zadowoleni miłośnicy ekologicznego stylu życia. Już niedługo w sklepach pojawią się ekologiczne narty z włóknem lnianych Attraxion Echo. Nowa kolekcja nie tylko jest "eko" ale także przyciąga wzrok atrakcyjnym designem. Poznajmy bliżej nowe narty firmy Rossignol specjalnie dla pań.
/ 03.01.2011 18:46
Ekologiczne narty tylko dla pań?

Nowa linia nart została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze ścisłymi zasadami ochrony środowiska. Do produkcji narto użyte zostały włókna lniane, do uprawy których zużywa się mniej wody. Ślizgi zaś zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Dopełnieniem całości niech będzie fakt, że do wykończenia nart użyto mniejszej ilości farb. Dla wielu osób takie postępowanie jest potwierdzeniem zaangażowania Rossignola w ekologię i ciągły rozwój. Przejdźmy jednak do kwestii jezdnych, a wbrew pozorom, jest o czym pisać.

Zobacz również: Kodeks narciarza – 10 zasad FIS

Ciekawe połączenie włókien lnianych z drewnianym rdzeniem czyni z Echo reaktywną, dobrze trzymającą krawędź nartę, która jest niesamowicie płynna. Włókno lniane w dużej mierze wpływa na łagodne zachowanie się narty. Ciekawy wygląd to również zasługa nowego, ekologicznego materiału. Prześwitujące przez przezroczystą powłokę włókno, jest oryginalną alternatywą dla malowanej grafiki.

Dzięki kobiecej specyfikacji FIT (Feminine Intuitive Technology) wprowadzonej we wszystkich nartach dla kobiet, Attraxion oferuje prawidłową pozycję na nartach, dostosowaną do kobiecego ciała. Jest to możliwe dzięki idealnemu rozłożeniu nacisku pomiędzy czubkiem a pietą narty, co pomaga w inicjacji skrętu. Jest to też świetny wybór dla pań, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami, dzięki czemu już na początku będą mogły nauczyć się idealnej pozycji na nartach

Zobacz również: Górska karuzela w Dolomitach – na narty do Włoch