Dziewczyna na basenie fot. Fotolia.pl

Dlaczego warto zacząć pływać - 6 najbardziej zaskakujących powodów

6 powodów, dla których powinnaś pokochać pływanie.
Karolina Kalinowska / 19.12.2016 10:15
Dziewczyna na basenie fot. Fotolia.pl

Marzysz o nienagannej figurze i fantastycznym zdrowiu? Pakuj kostium, czepek, ręcznik, okularki i pędź na basen. Pływanie jest uznawane za najzdrowszy sport, który w dodatku pomaga spalić tłuszcz, ujędrnia i pomaga walczyć z pomarańczową skórką. Dodatkowo relaksuje i łagodzi napięcie, a tym samym redukuje stres.

4 proste zasady, dzięki którym cały czas będziesz w formie

1. Spala tłuszcz

Ćwiczenia w wodzie są twoim największym sprzymierzeniec w walce z niechcianym tłuszczykiem. Opór wody jest większy niż powietrza, dlatego każdy ruch w niej wykonywany wymaga znacznie większego wysiłku niż ten sam wykonany na zewnątrz. Podczas godzinnego treningu możesz spalić nawet od 600 do 800 kcal.

2. Nie nadwyręża portfela

Kostium, czepek, okularki i ręcznik to podstawowe akcesoria, których potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z pływaniem. Nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu, który kosztuje fortunę. A większość z wcześniej wymienionych rzeczy większość osób ma w domu.

Włącz ten składnik odżywczy i zacznij chudnąć

3. Redukuje "skórkę pomarańczową"

W czasie pływania woda działa jak masaż, który poprawia ukrwienie skóry oraz sprawia, że staje się ona jędrna i elastyczna. Wystarczy, że będziesz pływała 3 razy w tygodniu, a cellulit zacznie znikać w mgnieniu oka!

4. Wspiera kręgosłup

Pływanie odciąża kręgosłup, ale jednocześnie wzmacnia mięśnie grzbietu, które go podtrzymują. Woda skutecznie amortyzuje ruchy, a dzięki temu, że stawia łagodny opór, możemy ćwiczyć bez narażania się na kontuzje.

Właśnie tę formę aktywności szczególnie zalecają lekarze jako element rehabilitacji – przebywanie w wodzie pozwala zdecydowanie zmniejszyć dolegliwości bez jednoczesnego (niepotrzebnego) obciążania organizmu. O pływaniu powinny pamiętać zwłaszcza osoby, które prowadzą siedzący tryb życia.    

5 sportów, dzięki którym najszybciej schudniesz

5. Poprawia samopoczucie  

Podobno pływacy są najbardziej zrelaksowanymi sportowcami. Woda wspaniale wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł. Pływając, uspokoisz się, zapomnisz o troskach dnia codziennego. Ciało, choć wykonuje wysiłek, jednocześnie się rozluźnia.

6. Przyspiesza metabolizm

W czasie pływania wzmacniasz i budujesz masę mięśniową. To zaś sprawia, że twój metabolizm znacznie przyspiesza, a kalorie spalasz nie tylko podczas treningu, ale jeszcze długo po nim. 

Pożegnaj boczki i wałeczki raz na zawsze! 8 nawyków osób aktywnych fizycznie

Na podstawie informacji prasowej Decathlon