Czy wiesz jak spędzić czas w Poznaniu?

Jeżeli masz w planach odwiedzenie Poznania, koniecznie wybierz się na zwiedzanie miasta. To kilka najważniejszych miejsc, które polecam obejrzeć, będąc w stolicy Wielkopolski.
Czy wiesz jak spędzić czas w Poznaniu? fot. Czy.wieszjak.pl

Będąc w Poznaniu warto jest zobaczyć zamek cesarski, który został zbudowany dla cesarza Wilhelma II jako jego rezydencja. W czasie wojny światowej został on przebudowany jako rezydencja dla Hitlera, który nigdy w niej nie był. Jest to naprawdę warte zobaczenia.

Poza zamkiem cesarskim trzeba zobaczyć Akademię Lubrańskiego, zwana także jako Kolegium Lubrańskiego. Kiedy pojedziemy do Poznania oczywiście obowiązkowo musimy zajrzeć na Poznański Rynek. Jest tam Ratusz, który jest jednym z najcenniejszych obiektów renesansowych w Europie Środkowej. Atrakcją i symbolem Poznania są tamtejsze koziołki umieszczone na ratuszu, które zawsze o godzinie 12.00 wychodzą i stykają się rogami.

W Poznaniu na rynku jest naprawdę urokliwie. Można usiąść w kawiarni i oglądać uroki Poznańskiego rynku. W Poznaniu jest też wiele rozrywek. Można pograć w kręgle, albo pójść do kina. W Poznaniu naprawdę nie można się nie nudzić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
AniaPoznan do tego na przy ul.Grunwaldzkiej? Ja też tam byłam,ale ze znajomymi na weekend majowy :) W Gwiezdnych Wojnach, dlatego,że mój przyjaciel Tomek jest fanem rycerzy Jedi :D Kocham nasz Poznań!
/3 lata temu
Ja lubie chodzić do Escape Room Poznań. Jest to gra polegająca na wydostaniu się z pokoju w ciągu 60 min. Byłam tam zarówno z dziećmi i mężem jak i z koleżankami na wieczorze Panieńskim! To strona do nich: www.zamknieciwpokoju.pl. Polecam "Miejsce Zbrodni" :) Pozdrawiam!