Czy wiesz jak spakować małą walizkę? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak spakować małą walizkę?

Pakowanie to sztuka - nieosiagalna dla niektórych kobiet/mężczyzn. Pakując walizki, warto zastosować się do kilku zasad, by nie zabierać ze soba zbędnych kilogramów.
/ 05.07.2010 17:45
Czy wiesz jak spakować małą walizkę? fot. Czy.wieszjak.pl

Pakowanie kosmetyków to trudna sztuka, ale pamiętajmy że jeśli jedziemy na tydzień, to szampon 300 ml jest nam zupelnie zbędny. Będzie zabierał tylko miejsce i dodawał gramy do naszej walizki. Ta zasada dotyczy każdego kosmetyku, dlatego warto na wyjazdy kupować mniejsze opakowania. Zabieranie 100 sztuk patyczków do uszu nie ma sensu chyba, że jesteśmy opiekunem kolonijnym.

Pakując ubrania, pamiętajmy, by brać rzeczy, które do siebie pasują. Nie pakuj np. różowej bluzki, jeśli wszystkie spodenki i spódniczki masz pomarańczowe - i tak jej nie włożysz. Najlepiej wziąć o 4  koszulki więcej niż przewidujemy dni pobytu, chyba, że mamy możliwość prania. Układajmy rzeczy, kompletując bluzki do spodenek/spódnic/spodni - to ułatwi nam potem decyzję, w co sie ubrać.

Nie zabierajmy więcej par butów niż jest nam potrzebne. Weźmy sandały, klapki, buty pełne i - dla pań - para butów na obcasie, pasujacych do wszystkiego.