Czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

Ruch sprzyja utracie tkanki tłuszczowej i utrzymuje naszą wagę na stałym poziomie, ale wymaga dobrego przygotowania, samodyscypliny i motywacji. Ale co jeśli katorżnicza praca na siłowni nie przynosi efektów choć wydaje się, że wszystko robimy dobrze. Może warto zastanowić się nad kimś, kto pomoże nam osiągnąć i co najważniejsze utrzymać wymarzoną sylwetkę. Taką osobą jest właśnie trener personalny.

Ruch sprzyja utracie tkanki tłuszczowej i utrzymuje naszą wagę na stałym poziomie, ale wymaga dobrego przygotowania, samodyscypliny i motywacji. Ale co jeśli katorżnicza praca na siłowni nie przynosi efektów, choć wydaje się, że wszystko robimy dobrze. Może warto zastanowić się nad kimś, kto pomoże nam osiągnąć i co najważniejsze utrzymać wymarzoną sylwetkę? Taką osobą jest właśnie trener personalny.

Czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym

Fot. Depositphotos

Trener personalny zwany też osobistym, może stać się nieodzownym kompanem naszych treningów. Warto zainwestować w tą znajomość, ponieważ może przynieść zaskakujące efekty.

Kim jest trener osobisty?
Trener osobisty to osoba, która powie nam jak ćwiczyć i jak się odżywiać, by żyć zdrowo, schudnąć, zwiększyć masę mięśniową, wrócić do formy lub uzupełnić trening w wybranej dyscyplinie sportowej. Zmotywuje do działania, gdy dajemy za wygraną. Jego głównym zadaniem jest motywacja do treningu i dawanie siły, aby przejść przez cały system zmian, które wspólnie zaplanowaliście. Trener personalny zajmuje się zarówno psychiką jak i ciałem.   
W profesjonalny sposób zadba o zdrowie i kondycję, pomoże uzyskać wymarzoną sylwetkę. Trening personalny jest formą indywidualnych zajęć pod okiem specjalisty, który dostosuje ćwiczenia do potrzeb i możliwości. Indywidualne zajęcia z trenerem są najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie rezultatów, które do nie dawna mogły być tylko marzeniem. Dzięki niemu unikniemy mitów na temat indywidualnego ustalania planu treningowego, niepotrzebnych, źle skomponowanych ćwiczeń czy nieprawidłowego odżywiania, które nie przynosi efektów. Zresztą, nic tak nie motywuje jak praca we dwoje.

Osobisty trener skupiając całą swoją uwagę na trenującym, w czasie indywidualnego treningu wychwyci i poprawi wszelkie błędy w technice. Posiada również kompendium wiedzy np. z zakresu fizjoterapii, innych dyscyplin sportu (jak lekkoatletyka, pływanie czy sporty drużynowe), dietetyki, odnowy biologicznej, a także wszystkiego co wiąże się ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto mieć osobistego trenera?

 • Dostosuje plan treningu do konkretnych wymogów i możliwości, zaproponuje najbardziej przydatny rodzaj aktywności fizycznej.

  Czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym

 • Ułoży specjalny zestaw ćwiczeń, określi ile czasu powinien trwać trening.
 • Przygotuje plan treningowy w taki sposób, aby uniknął monotonii i ewentualnej frustracji. Parametry treningu będą precyzyjnie dobrane podczas rozmowy wraz z bilansem stanu zdrowia, który przeprowadza się na pierwszym spotkaniu. Bez straty czasu na powielanie nieefektywnych schematów, wykonywanie ćwiczeń które nie przynoszą  korzyści czy nawet szkodzą.
 • Odpowiednio dobierze rodzaj i kolejność przyrządów, obciążenie oraz liczbę serii i powtórzeń.
 • Będzie czuwał nad poprawnością i skutecznością wykonywanych ćwiczeń, w razie potrzeby wyeliminuje błędy.         Fot. Personalpowertraining.com
 • Odpowiednio zmotywuje do wysiłku, zadba o bezpieczne wykonywanie ćwiczeń.
 • Pokaże, że ćwiczenia mogą być przyjemną formą spędzania wolnego czasu.
 • Pomoże maksymalnie wykorzystać każdą minutę czasu poświęconego na ćwiczenia.
 • Nie pozwoli się poddać po kilku treningach dzieki czemu z satysfakcją pozowli ćwiczył przez długi czas.
 • Z trenerem osobistym osiągniesz świetne efekty w krótkim czasie.
 • Współpraca z trenerem nie ma ograniczeń co do wieku, płci czy poziomu wytrenowania.

Czy ustali również jak się odżywiać?
Mając do dyspozycji ogrom produktów spożywczych, które kusza każdego dnia, trener jest w stanie tak dobrać dietę, aby organizm otrzymał odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych składników. Nie jest zwolennikiem radykalnych diet, ponieważ precyzyjnie potrafi skomponować posiłki tak, by smakowały i dostarczały niezbędnej energii bez przekraczania dopuszczalnego, dziennego bilansu kalorycznego. Zwracając jednak uwagę na to jakich produktów unikać. Nie ma mowy o przytłaczającym uczuciu głodu, ponieważ trening mógłby przynieść inne niż oczekiwane efekty – zniechęcenie i wyczerpanie. Plan treningowy nie będzie już kojarzony z głodówka i efektem jojo. Trzymając się indywidualnie dobranego i smacznego menu, w sposób aktywny można zmienić ciało w smukłą, wyćwiczoną i zdrową sylwetkę.

Ile kosztuje współpraca z trenerem?

Czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym

Koszt zajęć z trenerem osobistym zależy od ilości ćwiczeń w miesiącu, ilości spotkań kontrolnych i konsultacji z dietetykiem. Cena waha się od 700 zł do nawet 3000 zł za miesiąc. Cena pojedynczych spotkań to koszt od 50 do 200 zł.                      

Jednak im więcej spotkań z trenerem, tym bardziej cena maleje, nawet do około 75 zł za godzinę (w przypadku 12 godzin z trenerem). Cena może być niższa, jeśli podzielimy się trenerem jedną czy dwiema osobami. Dodatkowy koszt to ułożenie indywidualnego jadłospisu, czyli przykladowo od 60 do 150 zł. Osoby o mniejszych wymaganiach mogą skonsultować się z trenerem drogą internetową, co kosztuje 70-200 zł w zależności od rad, jakich oczekujemy. Trener osobisty nie jest więc tani. Jednak   w przypadku, gdy nadwaga i kiepska kondycja utrudniają życie i odbijają się na zdrowiu, być może inwestycja, jaką poczynimy, zwróci się bardzo szybko.                            Fot. blog.hellhound.com

Trening personalny jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą nauczyć się poprawnie trenować, osiągając tym samym upragnione rezultaty przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa, oraz dla tych, których dopadła stagnacja i „zmęczenie” treningiem. Podczas sesji treningu personalnego wynajmujemy trenera, który przez całą sesję treningowa jest tylko dla nas. Planuje trening biorąc pod uwagę stan zdrowia i cele ćwiczącego, pokazuje prawidłową technikę ćwiczeń, koryguje błędy i motywuje do solidnego treningu, więc na prawdę warto z niego skorzystać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
No ja to bym mogła mieć takiego osobistego trenera najlepiej przystojnego bruneta heh :)