Jakie prezenty gwiazdkowe dla aktywnych?

Jakie prezenty gwiazdkowe dla aktywnych?

Co kupić pod choinkę aktywnym? Pokusić się o kupno drogiego sprzętu narciarskiego lub snowboardowego, czy postawić na drobne gadżety? Tylko pozornie łatwiej nam wybrać odpowiedni prezent dla osób, które lubią być szczególnie aktywne. Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy uwzględnić zarówno ich zamiłowania, jak i gusta. Oto kilka pomysłów na prezenty dla aktywnych.
/ 30.05.2019 23:23
Jakie prezenty gwiazdkowe dla aktywnych?

Nowiutkie Subaru czy lot szybowcem?

Wybierając wśród ubrań czy innych, większych lub mniejszych, drobiazgów sportowych, powinniśmy wziąć pod uwagę ogólnie przyjętą zasadę, zgodnie z którą nie należy wręczać prezentów bardzo drogich. To jest oczywiście sprawa indywidualna i pułap cenowy zmienia się w zależności od zasobności portfela danej osoby. Ale nie mamy tu na myśli prezentów luksusowych w postaci nowiutkiego samochodu sportowego czy też prywatnego szybowca (choć lot nad Warszawą szybowcem jest już jak najbardziej w naszym zasięgu - wykupuje się taki karnet i gotowe).

Upominkowy rewanż

Pamiętamy mimo wszystko jednak o tym, aby wybrać prezent w takiej cenie, która nie jest zbyt wysoka dla osoby obdarowywanej, umożliwiając jej w przyszłości zrewanżowanie się upominkiem w zbliżonej cenie. Oczywiście w przypadku prezentów gwiazdkowych dla najbliższych nie musimy się trzymać tej reguły aż tak sztywno.

Prezenty dla aktywnej młodzieży

Aktywne osoby, szczególnie chłopcy i młodzi mężczyźni, zawsze ucieszą się z bluzy sportowej. Zapytajmy jednak uprzednio (jeśli nie bezpośrednio to np. ich rodzeństwo) czy mają jakąś ulubioną markę odzieży sportowej oraz czy preferują bluzy z nadrukami czy bez. Plecak, pod który można podpiąć deskę snowboardową to to także dobry wybór.Dziewczyny lubiące ćwiczenia na siłowni i fitness ucieszą się zapewne z najmodniejszego kombinezonu termicznego do ćwiczeń, który ułatwi im szybsze spalanie kalorii. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o legginsy do ćwiczeń lub topy z najnowszych sportowych kolekcji. Jeśli mamy większy budżet możemy sobie pozwolić nawet na ciuch z kolekcji sportowej znanego projektanta, np. Stelli McCartney. Wszelkie stepery domowe (do ćwiczeń w domu) czy płyty dvd z aerobikiem także są tutaj pożądane.

Zobacz także: Choinka - modne pomysły - galeria

Prezenty dla aktywnych seniorów

Na zimową pogodę przydatna dla pasjonatów ruchu, czy to narciarzy, czy biegaczy, może okazać się kominiarka. Choć nazwa może się trochę źle kojarzy, w mroźne dni na stoku czy trasie jest wręcz nieoceniona. A co dla aktywnych seniorów? Tutaj warto zwrócić uwagę na kijki do Nordic Walking, okulary przeciwsłoneczne lub specjalne śniegowce z antypoślizową podeszwą. Jeśli Twój dziadek lub babcia lubią wszędzie chodzić sami oraz dużo spacerować - na zaspy, śniegi i lód takie śniegowce są wręcz konieczne.

Prezenty dla amatorów białego szaleństwa

Dla amatorów białego szaleństwa polecam także grzałki do suszenia butów narciarskich lub snowboardowych, termiczne podkoszulki, czy narciarskie skarpety. Najnowocześniejszy model gogli też będzie strzałem w dziesiątkę. Rękawiczki, czapka, kask - o tym też warto pomyśleć lub też ochraniacze na kolana, łokcie, kręgosłup, kość ogonową. Nie wspominamy o sprzęcie narciarskim czy snowboardowym, bo w większości rodzin tego typu prezenty to raczej rzecz składkowa (kilka osób się składa) i najczęściej znamy i mamy dokładnie podane wymiary, nazwę modelu itp.

Podobnie jeśli chodzi np. o rower, choć do dziś pamiętam jak do pokoju wjechał piękny czerwony rower "Pelikan", aż mi zaparło dech w piersiach, ale byłam wtedy mała... Mniejszym gadżetem mogą być np. rolki, jeśli ktoś rzeczywiście o nich marzy lub ma stary model.

Prezenty high-tech dla aktywnych

Dysponując ciut większym budżetem, rozważmy, czy obdarowywanej osobie nie przydałby się np. pulsometr. To niby gadżet, jednak bardzo pomocny. A może wręcz podarujmy mini-komputerek sportowy, pożyteczny nie tylko jako urządzenie dla rowerzystów. To nie tylko sensor tętna i rytmu czy miernik danych treningu, m.in. prędkości, czasu czy spalonych kalorii, ale i przydatne urządzenie z funkcją symulowania wyścigu z wirtualnym partnerem czy możliwością tworzenia schematów treningowych.

Prezenty dla entuzjastów natury

Wiele osób lubiących aktywność niekoniecznie chce być ciągle „high-tech”. Jeśli lubią wyprawy w dzikie tereny i pasjonują się survivalem w ostępach leśnych, z pewnością ucieszą się ze specjalistycznej torby-„plecaka” noszonego na pasie. Praktyczny i duży pas z kilkoma kieszeniami różnej wielkości pozwala im zachować obie ręce wolne do manewrowania w trudnym terenie. Innym pomysłem mogą być gadżety dla zimowych wędkarzy. Krótka, specjalna wędka do łowienia w przerębli, specjalne krzesełko oraz wszelkiego typu rozgrzewające gadżety od termicznego kubka zaczynając, przez termofor, na piersiówce kończąc mogą się przydać. Także specjalny neseserek czy pudełko na haczyki, błystki i inne ważne wędkarskie przybory.

Prezenty ogólne dla aktywnych

Inne prezenty dla aktywnych, które zawsze mogą ucieszyć to np. nowe łyżwy figurówki lub do hokeja, nowoczesne sanki, karnety na siłownię lub basen. Tego typu prezenty, zwłaszcza porą zimową, będą wprost idealne. I z pewnością są dobre dla dzieci i nastolatków.
Wybór prezentów dla aktywnych jest zatem przeogromny. Pamiętajmy jednak, że w tej powodzi propozycji, najistotniejszą rolę odgrywa trafienie w potrzebę danej chwili. Czasem najbardziej pożądanym prezentem może okazać się piłka do koszykówki lub sztanga krótka, ale lepiej dowiedzmy się jaka, bo może to być np. sztanga z obciążeniem. Precyzja i dobry wywiad są tutaj jak najbardziej wskazane.

A może macie jakieś inne pomysły na prezenty dla aktywnych? Komentujcie poniżej.