3, 2, 1 – START! Weź udział w zawodach!

Możesz się zarzekać: "Zawody są nie dla mnie, ja biegam dla przyjemności", "nie chcę z nikim rywalizować, to nie lekcja WF". Ja też biegam dla przyjemności i też tak mówiłam, ale jedno nie wyklucza drugiego. Spróbuję cię przekonać, że start to czysta przyjemność, prawdziwa wisienka na torcie każdego biegacza.

Kilka razy w tygodniu wskakujesz w buty biegowe, żeby się odstresować, zapomnieć o problemach, a przy okazji zadbać o formę i ukształtować świetne ciało. Czerpiesz z tego przyjemność, a tutaj raptem z każdej strony zaczynają cię namawiać do udziału w różnego rodzaju biegach ulicznych. "Co to, to nie!" myślisz. Start w zawodach kojarzy ci się ze stresem, sprawdzianem, rywalizacją, a przecież nie po to biegasz! Spokojnie, chyba nie sądzisz, że chciałabym namówić cię na coś, co nie sprawi ci przyjemności, nie rozkocha w sporcie jeszcze bardziej?
 
Spróbujesz raz, drugi i sama zobaczysz, że dzięki udziałowi w zawodach z jeszcze większą przyjemnością i zaangażowaniem będziesz regularnie trenować. Dlaczego? Już wyjaśniam! I wierz mi, sprawdziłam to na sobie i na wielu koleżankach.
 
Dobrze mieć cel!
 
"Chcę dobrze wyglądać na plaży", "Marzy mi się jędrny płaski brzuch", "Chcę być w formie" – każdy cel jest dobry. Jednak gdy wyznaczysz sobie konkretną datę, dystans i zapiszesz się na zawody, z dużo większym zaangażowaniem będziesz wychodzić na każdy trening. Powód jest prosty: masz przed sobą konkret. Pamiętam, że kiedy zapisałam się na pierwszy start, każdy trening nabrał dla mnie większego znaczenia. Wiedziałam, że to już nie jest takie tam sobie dreptanie dla zdrowia na zasadzie: ile wyjdzie, tyle wyjdzie. Miałam poczucie, że robię coś wielkiego, że każdego dnia dorzucam jedną małą cegiełkę, która pozwoli mi wybudować jakąś całość. W tej sytuacji ryzyko, że opuścisz trening, jest dużo mniejsze, niż w przypadku, gdy myślisz wyłącznie o kilku centymetrach w pasie. Gdy skupiasz się tylko na wyglądzie, dużo łatwiej powiedzieć: "Pobiegam jutro". A tak motywacja jest większa i zgrabną sylwetkę dostajesz w gratisie!
Podziel się: