wino

Kieliszek czerwonego wina zastępuje godzinę ćwiczeń na siłowni?

Korzyści zdrowotne wynikające z wypicia kieliszka czerwonego wina są podobne do tych, które przynosi godzina treningu w siłowni - wynika z badań przeprowadzonych przez University of Alberta w Kanadzie.

A wszystko dzięki resweratrolowi, związkowi, który jest obecny w czerwonym winie. Ma on niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm.
 
Według szefa zespołu badawczego, Jasona Dycka, wyniki tych naukowych odkryć będą szczególnie pomocne dla osób, które nie są w stanie wykonywać. Zaobserwowano bowiem, że resweratrol wpływa na  poprawę sprawności fizycznej, czynność serca i siłę mięśni w taki sam sposób jak sesja na siłowni. - Myślę, że resweratrol może pomóc pacjentom, którzy chcą ćwiczyć, ale są po prostu do tego fizycznie niezdolni - powiedział Jason Dyck.
 
Dyskusja nad korzyściami wynikającymi z picia czerwonego wina trwa od dawna, a zalety wytrawnego trunku zostały dobrze udokumentowane. Badania wykazały, że ci, którzy piją kieliszek czerwonego wina dziennie, są mniej narażeni na rozwój demencji lub raka, że mają zdrowsze serce, później się starzeją, a dzięki winu spada poziom cukru we krwi.
Podziel się:
Zobacz także: