olejek eteryczny

Po zachodzie słońca

Na wakacjach pod koniec każdego dnia powinnaś być nie tylko bardziej zrelaksowana, ale też pewna, że twoja skóra nie cierpi zbytnio po plażowaniu. Jak to uzyskać? Zafundować jej naturalną pielęgnację oraz... olej.

DLA OCHŁODY
 
Zamaskuj się! jogurt + miód + dynia + siemię lniane
 
Po dniu na plaży skórze należy się odpowiedni balsam, to oczywiste. Kiedy jednak sytuacja jest poważna, bo czujesz, że zbyt długo przebywałaś na słońcu, sam kosmetyk może nie wystarczyć. Marsz więc do lodówki! Przygotuj chłodzącą maskę, która działa lepiej niż chłodna kąpiel. Zmieszaj po 1/4 szklanki greckiego jogurtu i dyniowego purée (może być mrożone, tylko daj mu chwilę na odtajanie) oraz po łyżce miodu i namoczonego siemienia lnianego. Taką mieszankę nałóż na skórę i trzymaj tak długo, aż przestanie chłodzić. Spłucz pod prysznicem... i prosimy: nie przesadzaj więcej z opalaniem!
 
Olejek z mięty pieprzowej + jogurt
 
Jeśli nie masz pod ręką dyniowego purée (warto zaopatrzyć się w nie wcześniej – zawsze możesz je zjeść jako pyszny deser), sięgnij po olejek z mięty pieprzowej. Działa on przeciwzapalne i znieczulająco, przyspiesza gojenie się pęcherzy i cudownie chłodzi. Tylko nie nakładaj go zbyt dużo, bo może podrażnić! Najlepiej dodaj kilka kropli do jogurtu, rozsmaruj i poleż.
Podziel się: