lody owocowe

Desery z efektem chłodzenia

Pierwsze twoje skojarzenie ze słowem "upał" to lody? Nasz ekspert od zdrowej i lekkiej kuchni przekonuje, że to nie jedyny deser, który da ci upragnione orzeźwienie w gorący dzień.

Lody to jeden z mniej kalorycznych deserów – pod warunkiem, że nie mają na sobie grubej pierzyny z bitej śmietany i czekoladowej polewy! Jeśli lubisz zimne smakołyki, nie musisz poprzestać na lodach w rożku czy na patyku. Świetnie chłodzą, a przy tym rewelacyjnie smakują desery w postaci pianek, musów i napojów przygotowane na bazie mleka (także roślinnego), jogurtu i rozmaitych owoców, świeżych i mrożonych – te ostatnie nie tylko uatrakcyjniają smak, ale gwarantują też urodę smakołyku! Nie obejdzie się bez bakalii w postaci pestek, ziarenek i płatków – dzięki nim deser zmieni się w sycącą i pełną składników odżywczych przekąskę.
 
Nasza rada: miej zawsze w lodówce solidny zapas kostek lodu (możesz zamrozić w wodzie listki mięty lub innych ziół, wymieszać wodę z sokiem albo... zastąpić ją ulubionym winem) – takie kostki możesz skruszyć lub po prostu dodać do deseru.
Podziel się: