zumba

Co daje zumba i na czym polega jej fenomen?

Dlaczego warto spróbować zumby, jakie przynosi korzyści i czy rzeczywiście zumbę może tańczyć absolutnie każdy - mówi Maciej Jopek, instruktor zumby i trener fitnessu ze studia Be Active Dietetyka & Fitness.

Zumba, dzięki połączeniu tańca z fitnessem, pozwala spalić pokaźną dawkę kalorii. Występuje w wielu odmianach (toning, gold, aqua, zumba in the circut) i w zależności, z którą zumbą mamy do czynienia, różne cele możemy osiągać. Bo taniec wzmacnia wszystkie partie mięśni, poprawia mobilność, zwiększa wydolność. Zawsze jednak jest to trening cardio, który oprócz ciała, ma także być chwilą wytchnienia dla umysłu, duszy. Bo zumba to przede wszystkim mnóstwo śmiechu. Nieważne jest, czy znasz kroki, nauczysz się ich bardzo szybko, są proste. Najważniejsze są rozluźnienie, zabawa i nawet jeśli będziesz tańczyć w inną stronę niż wszyscy, to nie ma to znaczenia. Masz się świetnie czuć i doskonale spędzić czas.
 
Tym, co sprawia, że zumba jest absolutnie dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci i stopnia wytrenowania, jest fakt, że nie nie są to z góry określone układy fitnesowe, które trzeba żmudnie powtarzać wiele, wiele razy, tylko bardzo swobodna sekwencja kroków, które każdy instruktor zumby modyfikuje na bieżąco. Jednak tutaj każdy ćwiczy, ile chce i jak chce. Masz ochotę skakać, skacz, nie lubisz skoków - nie ma problemu, możesz się ruszać na swój sposób, ważne jest, żeby jednak się ruszać. 
 
Zumba to jedna wielka niekończąca się impreza, wielka społeczność, którą łączy miłość do tańca, muzyki i zabawy. Ludzie, którzy uprawiają zumbę, spotykają się ze sobą także poza salą treningową, tańczą do białego rana i cieszą się tańcem.Na tym polega fenomen zumby. 
Podziel się: