podróż, kobiety

Podróże z dzieckiem

Lubisz sporty ekstremalne? Urlop z maluchem może być właśnie tym wyzwaniem, którego szukasz. Nie będzie leżenia z książką w hamaku ani spania do południa. Będzie znacznie ciekawiej.

Prawda jest taka, że Polakom pracującym na etacie przysługuje jeden z najdłuższych urlopów wypoczynkowych w Europie (wyprzedzają nas tylko Austriacy i mieszkańcy Malty), ale nie potrafimy korzystać z tego przywileju. Ponad 33% rodaków nie było na urlopie w ciągu ostatniego roku, a ci, którym się to udało, cieszyli się wolnymi dniami zaledwie przez tydzień (wg raportu z 2015 r. "Diagnoza zmęczenia Polaków – Bodymax"). Bywało i tak, że w czasie przeznaczonym na odpoczynek zdarzało nam się nie tylko myśleć o pracy, ale i wykonywać zadania z nią związane.
 
Nic zatem dziwnego, że aż 64% Polaków czuje silne zmęczenie kilka razy w tygodniu, 21% zmaga się z nim codziennie, a 15% już po przebudzeniu narzeka na brak sił. W szczególności dotyczy to młodych rodziców. Bywa też tak, że kiedy pojawia się dziecko, świadomie rezygnujemy z wyjazdów, bo pakowanie i podróż z maluchem wydają się arcytrudnym zadaniem. Czy słusznie? Przeczytaj, jak radzą sobie z tym inni rodzice.
Podziel się: