Tomasz Kammel i Kuba Wojewódzki - Kumple na zabój

01.12.2010

Koledzy czy rywale? Przyjaźń Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Kammela zaskakuje. Niektórzy nie wierzą, że w ogóle jest możliwa. Tymczasem łączy ich bardzo dużo. Sprawdziliśmy to!

Tomasz Kammel, Kuba Wojewódzki

Tomasz Kammel i Kuba Wojewódzki

fot. KAPIF

Po zerwaniu z Anną Muchą postanowiłem znaleźć kogoś, kto będzie mi zdecydowanie bliższy, i pomyślałem, że będzie to Kammel”, powiedział kilka lat temu w „Fakcie” Kuba Wojewódzki (47). Oczywiście miał to być złośliwy żart w jego stylu, ale, jak się okazuje, było w nim wiele prawdy. Kobiety w życiu Kuby pojawiają się i szybko z niego znikają, a przyjaźń z Tomaszem Kammelem (39) niezmiennie trwa. Jak to możliwe, że tak różni ludzie – Kuba, telewizyjny błazen i prowokator, oraz Tomek, zawsze miły i uprzejmy, dla wielu Polek „ideał zięcia” – od lat się przyjaźnią?

Kiedy staramy się namówić ich na zwierzenia, mówią zgodnie: „Obiecaliśmy sobie dawno temu, że nie będziemy opowiadać o naszej znajomości mediom”. Słowa dotrzymują. Nie mówią o swojej przyjaźni, ale się z nią nie ukrywają. Często można ich razem spotkać. Przesiadują np. w Café Szparka na placu Trzech Krzyży, chodzą na sushi, do kina i teatru. Żeby więc się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda ich przyjaźń, „Party” przeprowadziło prywatne śledztwo. Okazało się, że Kammela i Wojewódzkiego łączy wiele rzeczy – i to nie tylko tych, które widać na pierwszy rzut oka.

Uczucie do koni mechanicznych

– Połączyła ich zabawka – śmieje się znajomy obu panów z branży muzycznej. – I to nie byle jaka, bo porsche. W polskim show-biznesie niewielu ludzi ma takie auta. Kuba i Tomek mieli porsche jako jedni z pierwszych i potrafili o nich rozmawiać godzinami.

Bliżej poznali się i zakolegowali siedem lat temu na kilkudniowym rajdzie samochodowym zorganizowanym właśnie przez markę Porsche. Wtedy po raz pierwszy „nie mogli się nagadać”. Wśród znajomych Kuby krąży taka anegdota: kiedyś obaj z Kammelem kilka godzin dyskutowali, co mogło się zepsuć w porsche jednego z nich, bo coś w nim stukało podczas jazdy. Dyskutowali, dyskutowali, wymyślali najróżniejsze rozwiązania, aż wreszcie okazało się, że po bagażniku obija się... gaśnica. Widać, że raczej są pasjonatami niż profesjonalistami w tej dziedzinie.

Czy jednak przyjaźń może opierać się jedynie na fascynacji silnikiem samochodu? Z pewnością nie! Wojewódzkiego i Kammela łączy o wiele więcej. Obaj od kilkunastu lat pracują w telewizji. Pierwszy zaczął Kammel, 13 lat temu w TVP został prezenterem „Filmidła”, potem „Randki w ciemno” i „Teleexpressu”. Kuba zaczynał jako dziennikarz muzyczny. Potem coraz częściej pojawiał się w telewizji jako prowadzący programy muzyczne, ale prawdziwa sława przyszła w 2002 roku, kiedy został jurorem w programie „Idol”. Jeszcze wtedy widywali się z Kammelem tylko na oficjalnych bankietach. Z czasem zaczęli pojawiać się razem na koncertach i mniej oficjalnych wyjściach. Okazało się, że to, co ich najbardziej do siebie zbliża, to podobny styl życia.

Porozmawiajmy o gwiazdach - forum >>

Oceń 5,00 / 4 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: