Rezydencja Madonny

12.12.2007

Złośliwi twierdzą, że gdy skończy się kariera Madonny, będzie ona mogła zostać deweloperem. Piosenkarka, która jest jedną z najlepiej zarabiających gwiazd na świecie, uzależniła się od... kupowania rezydencji.

Jej majątek szacuje się na blisko 325 milionów dolarów! Madonna oprócz tego, że jest piosenkarką, aktorką, reżyserem, ma też głowę do interesów. A zarabia nie tylko na sprzedanych płytach, trasach koncertowych, reklamach czy firmowaniu swoim nazwiskiem kolekcji ubrań. Inwestuje w akcje koncernów naftowych i nieruchomości. Ma willę w Beverly Hills, apartament w Nowym Jorku, ogromną posiadłość w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii i sześć domów w centrum Londynu. Jakiś czas temu mówiło się, że gwiazda chce kupić całą ulicę w stolicy Wielkiej Brytanii!

Material girl
Jednak największym sentymentem Madonna darzy rezydencję w stylu hiszpańskim w Beverly Hills. Dom, który kupiła w 2000 r., to wspomnienie najpiękniejszych chwil w jej życiu. To był przełomowy okres w życiu piosenkarki. Wtedy dowiedziała się, że jest w ciąży. O ile córka Lourdes ze związku z trenerem fitnessu była jej egoistyczną zachcianką, o tyle synek Rocco to owoc wielkiej miłości do angielskiego reżysera Guya Ritchiego. Ten związek zmienił jej życie. Słynna skandalistka spokorniała. W życiu zawodowym co prawda wciąż potrafiła szokować, jednak w prywatnym została przykładną żoną i matką. Z wyzywającej „material girl” stała się kobietą uduchowioną, ćwiczącą jogę i gorliwie wyznającą kabałę.

Jej nowa rodzina musiała mieć oczywiście dom marzeń. Madonna upatrzyła sobie rezydencję aktorki Diane Keaton. Willa w stylu hiszpańskim z lat 20., zaprojektowana przez słynnego architekta Wallece’a Neffa, urzekła ją wielkimi przestrzeniami i klimatem kastylijskiej rezydencji. Gwiazda zapłaciła za nią 6,5 miliona dolarów i wydała milion na jej renowację. Chciała, aby wystrój domu z ośmioma sypialniami pasował do jej kolekcji obrazów Fridy Kahlo.

Choć na scenie Madonna jest barwnym ptakiem, jej dom zaskakuje stonowanym wnętrzem. Pojawiły się jednak elementy wskazujące na to, że w życiu Madonny dzieje się coś niezwykłego. Na poduszkach gwiazda kazała wyhaftować napis „Mr. And Mrs. Ritchie”, a na ekskluzywnych stolikach pojawiły się zabawki i dziecięce akcesoria. Rezydencja w Beverly Hills była pierwszym domem jej synka Rocco. A Madonna poczuła się w nim wreszcie żoną i matką.

Żegnaj, Hollywood!
Choć kochała tę posiadłość i miała nadzieję, że spędzi w niej szczęśliwe lata ze swoją rodziną, w 2003 r. zdecydowała się na wyprowadzkę. Podobno ze względu na hałas, jaki dobiegał z domu obok. Remont przeprowadzany u sąsiadów nie dawał spać jej synkowi, więc Madonna wystawiła wymarzony dom na sprzedaż. Zainkasowała za niego 11,5 miliona dolarów!

W prasie pojawiły się wtedy doniesienia, że państwo Ritchie zamierzają porzucić Amerykę i wyjechać do Londynu. Ale piosenkarka kupiła nową posiadłość przy Bulwarze Zachodzącego Słońca w Beverly Hills. Dom w stylu normandzko-francuskim kosztował ją 15 milionów dolarów i jest własnością gwiazdy do dziś. Ma siedem sypialni, piętnaście łazienek, minikino, bibliotekę, siłownię, saunę, dwa domki dla gości, korty tenisowe i basen. Tym rajem na ziemi artystka cieszyła się tylko przez rok. Choć nie sprzedała domu w Beverly Hills, opuściła go, by wyjechać za ocean.

Oceń 4,67 / 12 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: