POLECAMY

Reakcje gwiazd na największą wpadkę na Oscarach przejdą do historii. Internet szaleje

Ten moment, w którym okazuje się, że twój film JEDNAK nie wygrał.

Edyta Liebert / 11 miesięcy temu
Reakcje gwiazd na największą wpadkę na Oscarach przejdą do historii. Internet szaleje fot. Screen Instagram @tanguyalexia

"La La Land" z Oscarem dla najlepszego filmu - taka wiadomość popłynęła w świat ze sceny Dolby Theatre w Hollywood i salwa braw wybuchła na cześć Damiena Chazelle'a. Chwilę później... sprostowanie. Najlepszym filmem roku jest "Moonlight".

Oscary 2017: lista zwycięzców i wielkich przegranych

Sprawcą oscarowej gafy jest Warren Beatty, wręczający nagrodę w tej kategorii. To dlatego, że otrzymał kopertę z nazwiskiem Emmy Stone w kategorii dla najlepszej aktorki z filmu "La La Land" . Z wyraźnym zakłopotaniem tłumaczył się Warren Beatty, aktor, który odczytywał nazwę zwycięskiego filmu: - Chciałem powiedzieć wam, co się stało. Otwieram kopertę, a tam "Emma Stone, 'La La Land". Dlatego tak długo patrzyłem na Faye i na Was. Nie próbowałem wcale zrobić żadnego żartu - wyznał.  Zamieszanie i zmieszanie - tak można opisać tę sytuację!

"Moonlight" otrzymał też Oscary w kategoriach dla najlepszej aktorki, najlepszego scenariusza adaptowanego i najlepszego aktora drugoplanowego. "La La Land" zostało wyróżnione sześcioma Oscarami, w tym za reżyserię dla Damiena Chazella. 32-letni Amerykanin jest najmłodszym w historii reżyserem nagrodzonym przez Akademię.

Internet nie zapomina. W sieci krążą tweety i zdjęcia, która dokumentują zdumienie zebranych na gali. Rekordy biją reakcje Ryana Goslinga czy Emmy Stone: "Oh my God, oh my God".

Damien Chazelle miał - mówiąc delikatnie - kwaśną minę. Dziwicie się mu? My nie.

Podczas gali wręczenia Oscarów nie brakowało aluzji politycznych

Jimmy Kimmel, prowadzący galę, puszczał co i rusz ze sceny sążniste i odważne żarty. Donald Trump jednak ani razu nie skomentował trwającej ceremonii. Z Dolby Theatre nawet wysłano do prezydenta Trumpa wiadomość. Przed godz. 5 rano (polskiego czasu) Kimmel wysłał więc do prezydenta wiadomość na Twitterze: "Prezydencie Trump, wstałeś?"

W zeszłym roku Oscary wydawały się rasistowskie, padały liczne oskarżenia o "wybielenie" Oscarów, a zatem w tym postawiono na równowagę i... wbito szpilę w Trumpa wręczając chociażby nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego, Mahershala Ali, pierwszego muzułmanina, który dostał Oscara. Kimmel nawiązał też do tweeta Trumpa na temat Meryl Streep, w którym prezydent nazwał ją "przereklamowaną aktorką". Kimmel zażartował ze sceny, że jej kariera jest "nieinspirująca" i obfituje w "przereklamowane występy". Streep otrzymała owację na stojąco, swoją drogą była po raz kolejny już nominowana za rolę pierwszoplanową za kreację w "Boskiej Florence".

Piosenki niezapomniane, które każdy zna, ale nie wie, że dostały Oscara

Oscary 2017 upłynęły pod znakiem rozgrzewających do czerwoności sytuacji, radości, ale też żalu. Bo wpadka z wręczeniem Oscara pierw "La La Land", a potem dla "Moonlight" spowodowała, że prestiż gali nieco osłabł. Kto naprawdę zawinił? Najprawdopodobniej osoba, która przekazała kopertę aktorom wręczającym nagrodę.

Każdy fan "La La Land" powinien obejrzeć TE FILMY

Tagi: OscaryLa La LandfilmGala
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)