Pytanie do psychologa - Jestem kochanką

Kochasz go, ale masz wyrzuty sumienia względem jego rodziny? Psycholog podpowiada jak najlepiej poradzić sobie z tą niekomfortową sytuacją.

fot. Fotolia
Jestem kochanką. Od dwóch lat spotykam się z żonatym mężczyzną. Bardzo się kochamy, ale on nie może zostawić żony i dzieci bo są całkowicie zdani na niego. Chcę ponad wszystko z nim być, ale mam wyrzuty sumienia wobec jego rodziny. Wiem, że dążąc do własnego szczęścia rujnuje życie innych ludzi. Co mam zrobić?

- Ola z Warszawy

Mężczyźni często odczuwają znudzenie własnym małżeństwem. Natłok obowiązków, duża odpowiedzialność sprawia, że czasem zaczynają odczuwać chęć zmiany, urozmaicenia, marzą o beztroskiej przygodzie. Pragną mieć kogoś kto pomoże im zapomnieć o codzienności, rozbudzi młodzieńcze uczucia, będzie wspierał a nie obarczał problemami. Związek pozamałżeński jest dla mężczyzn bardzo atrakcyjny. Jednocześnie trudno jest zostawić rodzinę, szczególnie dzieci. Na ogół mężczyźni nie decydują się na taki krok. Życie w dwóch związkach jest dla nich wygodne i niezwykle atrakcyjne.

Pani układa sobie życie z mężczyzną, który ma własną rodzinę. Jak sam zaznacza, czuje się bardzo odpowiedzialny za dzieci i żonę i nie planuje od nich odejść. Pocieszające jest to, iż nie ukrywa tego przed Panią. Stara się być szczery i fair. Proszę się jednak zastanowić czy na pewno chce Pani przeżyć swoje życie u boku mężczyzny, który każde święta i ważne wydarzenia będzie dzielił z najbliższymi. Czy zawsze taka sytuacja będzie dla Pani komfortowa? Czy życie w cieniu w pewnym momencie nie stanie się uciążliwe? Proszę pomyśleć o sobie i swojej przyszłości. Zasługuje Pani na bycie kimś najważniejszym swojego dla mężczyzny a nie tylko na odgrywanie roli drugoplanowej. Ponadto Pani jest osobą bardzo wrażliwą i dostrzega sytuację żony i dzieci przyjaciela. Nie chce ich Pani krzywdzić – stąd poczucie winy. Może warto byłoby rozejrzeć się za innym partnerem, który nie będzie miał dodatkowych zobowiązań. Oczywiście decyzja należy do Pani.

A co TY sądzisz o tej sytuacji? Brnąc dalej w romans, czy znaleźć sobie wolnego faceta?
Podyskutuj na forum.


Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.
Dla kogo jest Barber Shop?
SKOMENTUJ (233)
KOMENTARZE (233)
do tej co ma brata/tydzień temu
No tak o pierwszej godzinie w nocy to się śpi . Tak cię pięknie prosiłam żebyś posłuchała Magdy Niewińskiej -w poduszkę wtulam sny i wyspała się dobrze bo znowu ,,coś nie trybi "w bereciku. Przenieś się do realu a nie trwaj w świecie : omamów, fantazji, kłamstw, konfabulacji. Najwyższy czas opamiętać się. Żyj i daj innym żyć.
mam brata a co ja mam duzo rodzenstwa/2 tygodnie temu
ok chodzi mi jak facet proponuje sex tel co to oznacza slyszalam ze jak kocha to tak okazuje
żona dr;/
Słusznie kumasz, bardzo ważne ufać ! ! ! mocno ufać ! ! ! Dobrze, że jesteś zazdrosna tak zdrowo - szanowna pani morfa.eh; - pamiętaj o jednym, że jeśli twój partner spotka w swoim życiu taką suczkę, która będzie mu organizować spotkania, układać plan działania, będzie działać podstępnie, zdradziecko, zorganizuje mu pas na zbicie brzuszka by zadbać o Jego wygląd /// będzie mu czytać wiadomości adresowane do i od żony , może nawet portfel przeglądać ile kasy ? ? ? /// no i najważniejsze będzie dużo , dużo młodsza od twojego partnera to ................................ ...............................tylko osioł by nie skorzystał z takiej ,, okazji ". ..................................... Wówczas nie mniej żalu do swojego osobistergo partnera bo to byłoby niemęskie gdyby odmówił szanownej pani, pchającej się bezpardonowo do jego łóżka. Zaufanie będziesz mieć nadal bo będziesz wiedzieć , że twój tygrysek spisał się na medal - a dowiesz się o tym jak ta baba będzie jęczeć , że kocha...kocha....kocha. Będzie Go dręczyć i nachodzić, będzie chciała rozmawiać na osobności - a może - tak jak na początku romansidła znowu ją przytuli ? ? ? ? ? ? // pokrakę z krzywymi nogami // . Ja tego nie wymyśliłam l to życie pisze takie przedziwne historie. Dowiesz się wtedy, że masz mężczyznę - którego pragną młode kobiety ------ ale to ty będziesz Go mieć na własność i to ty będziesz Go eksploatować. Głowa do góry lazarus - jutro też jest piękny dzień. Pozdrowionka ślę.
POKAŻ KOMENTARZE (233)