Co robić, gdy facet wykręca się od seksu?

Uważasz, że kochacie się zbyt rzadko? Masz wrażenie, że twój partner wykręca się od seksu? Sprawdź, jaka może być przyczyna!

fot. Fotolia
Mąż (40 lat) jest w sumie normalnym facetem, ale na seks ma ochotę tylko raz w miesiącu. Dlaczego tak rzadko?

Odpowiedź seksuologa:


Na życie seksualne wpływa wiele czynników i to zarówno takich, których nie możemy zmienić (np. temperament), jak i tych, na które mamy wpływ (np. konflikty w związku partnerskim). Popęd zaburzać mogą bardzo prozaiczne czynniki, takie jak stres związany z pracą czy kryzys wieku średniego, choroby, np. cukrzyca czy nadciśnienie, albo też stosowane leki. Z wiekiem spada także u mężczyzny poziom testosteronu, a niektórzy badacze wskazują na dużą zależność między aktywnością seksualną a ilością tego hormonu w organizmie.

Czasami spadek popędu jest spowodowany po prostu nadużywaniem alkoholu, ponieważ skutkiem ubocznym jest produkowanie i wydzielanie w dużych ilościach prolaktyny, żeńskiego hormonu, który osłabia popęd seksualny. W konsekwencji może to doprowadzić nawet do impotencji, bo sam alkohol zastępuje po prostu akt seksualny. O tym wszystkim warto porozmawiać z partnerem, a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Czytaj także:

Jak walczyć z narastającym konfliktem w związku?
SKOMENTUJ (34)
KOMENTARZE (34)
Załaman/3 tygodnie temu
Mam 32 lata, on 30, 5 lat razem, 3,5 letnie dziecko. Po ciąży mam non stop ochotę na seks i z każdym rokiem, miesiącem moje libido wzrasta. Mamy bardzo dużo okazji do seksu. Dziecko nie jest przeszkodą, bo pomagają nam dziadkowie. Np. ostatnio wzięli wnuka na miesiąc na wakacje. I przez cały miesiąc zero zbliżenia. Co więcej, przestał mieć erekcję podczas snu, po przebudzeniu i chwali mi się tym! Do tego mówi, że nie przejmuje się tym, bo nie potrzebuje już uprawiać seksu. Ma to gdzieś, że ja mam swoje potrzeby, że ta sytuacja źle wpływa na moją psychikę. Robię co mogę ale dla niego sfera seksu nagle nie istnieje! Ciągle mi mówi, że mnie kocha ale kochając kogoś chciało by się "dotykać gwiazd", a on nie chce. Nie wyrabiam już psychicznie. Zdradzić nie potrfafię. Muszę jakoś zabić ten mój popęd bo raczej w seks z moim partnerem już nie wierzę. Gdybym wiedziała, że taki los mnie spotka, to poszła bym do zakonu. Jestem załamana i odechciewa mi sie życia. Pozdrawiam " w czystości ".
Sylwia/3 miesiące temu
Dobra to ja wam powiem lepiej ja mam 25 lat on 27 poznaliśmy się jak miałam 19 on 21 jak nie byliśmy razem starał się dzień w dzień po parę razy później jak już był mnie pewny że mnie zdobył że jest taki wow.. rzadko było tak jest do dziś.. i to jest młody chłopak tak więc nie wiem ale momentami mam ochotę go zdradzić bo jestem naprawdę bardzo atrakcyjna kobieta i to jest niesprawiedliwe dla mnie. A mój poprzedni chłopak byłam z nim 4 lata i robiliśmy to po 4 5 razy dziennie w plenerze w domu itd nie było rutyny a tu standard łóżko i najlepiej jedna pozycja. Także faceci nie zdziwcie się jak wasze zaniedbane kobiety pójdą na skok w bok :) pozdrawiam
Angel/4 miesiące temu
Ja z moim mężczyzną jestem od 3,5 roku w związku. Od początku nie miał ochoty na seks. Raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, to tak. Ale gdy ja miałam częściej ochotę, to automatycznie było "zostaw, nie rób, nie teraz, nie mam ochoty, jestem zbyt zmęczony etc.". Na początku byłam ślepo zakochana i nie widziałam z tym problemu. Zawsze znalazłam jakieś wytłumaczenie, że ciężko pracuje i niewiadomo co jeszcze. Od roku zaczyna mi to przeszkadzać. Mam dość ciągłego zaczynania zbliżania, ubierania seksownej bielizny i płaszczenia się przed nim, aby tylko zgodził się z wielką łaską na seks. Chodzi i gada, że jestem nimfomanką, ale uważam, że seks 2-3 razy w tygodniu, to nie zbyt wielkie wymagania. Teraz mam coraz więcej wątpliwości, czy chcę z nim spędzić resztę życia. Nie tylko ze względu na seks, zaczynam zauważać też inne jego wady, na które już nie mam wytłumaczenia...
POKAŻ KOMENTARZE (34)