Speed dating w Walentynki - czy warto?

Speed dating to coraz popularniejsze „szybkie randki”, które stają się doskonałym sposobem na spędzenie ciekawych walentynek. To propozycja dla każdego singla, który nie boi się wyjść naprzeciw dobrej zabawie i być może nowego uczucia. Oto czego możemy się po nich spodziewać.
/ 07.07.2016 11:56

Speed dating to coraz popularniejsze „szybkie randki”, które stają się doskonałym sposobem na spędzenie ciekawych walentynek. To propozycja dla każdego singla, który nie boi się wyjść naprzeciw dobrej zabawie i być może nowego uczucia. Oto czego możemy się po nich spodziewać.

Speed dating w walentynki - czy warto?

Czym są szybkie randki?

Speed dating to nic innego jak kilka spotkań w jeden wieczór. Taka wspólna zabawa (dobrze jest w ten sposób do tego podejść) trwa zwykle ok. godzinę, niekiedy dłużej (czas uzależniony od ilości uczestników). Jedna rozmowa trwa ok. 5 -10 minut. Ten krótki czas pozwala nam na szybkie zadanie najważniejszych dla nas pytań. W ekspresowym tempie możemy „prześwietlić” naszego rozmówce. To sprytna alternatywa standardowych randek o które dziś, z powodu braku czasu czy nadmiaru obowiązków coraz trudniej. Niektóre oferty zakładają nawet lampkę szampana czy wina dla rozluźnienia atmosfery. To dobry pomysł, dla wszystkich nieśmiałych osób, które wstydziłyby się podejść do kogoś na ulicy czy imprezie i „zagadać”. Organizatorzy skupiają się jednak na dobrej zabawie. Stawiają na innowacyjne podejście do randek i nietypowe rozwiązania. Niektórzy łączą szybką randkę z imprezą, która odbywa się po jej zakończeniu. A to świetne rozluźnienie przed imprezą.

Kto z nich korzysta?

Nie ma jednego szablonu osób, które decydują się na szybkie randki. W większych miastach można zapisać się na randkę tematyczną czy wiekową. Co do uczestników nie należy jednak zakładać, że to „desperaci”, a jedynie osoby, które są świadome siebie i chcą to wykorzystać, aby dobrze się bawić. Jeszcze 3-4 lata temu, w Polsce było to mało rozreklamowane zjawisko. Dziś dzięki sztukom medialnym nie ma osoby, której ta nazwa nie obiła by się o uszy. A jak wiemy, im częściej się z czymś spotykamy, tym bardziej się z tym - oswajamy. Dzięki czemu nie wzbudza to już takich emocji i stereotypowego myślenia, a jedynie poszerza horyzonty. Aby się zapisać warunek jest jeden – najczęściej trzeba mieć skończone 18 lat.

Oto co dobrego może dla nas zrobić:

  • Nie spędzasz tego dnia w towarzystwie jedynie czterech ścian, komputera i ewentualnie ulubionych czekoladek.
  • Nie napędzasz pesymistycznego myślenia o swoim życiu, tworząc „błędne koło”.
  • Dajesz sobie szansę na zmianę, która nie nastąpi jeśli nie stworzysz ku temu okazji.
  • Wyjdziesz ”do ludzi”- jeśli nie spotkasz tam miłości swojego życia, przynajmniej zapoznasz nowe osoby, z którymi być może utrzymasz kontakt, wybierzesz się na imprezę lub kina. A to kolejna okazja na dobrą zabawę.
  • Szybka randka pozwoli ci na oszczędność czasu i kolejnych rozczarowań. Zapoznanie w jeden wieczór kilku facetów pozwoli ci szybko ocenić i porównać kandydatów na dalszą znajomość.
  • Unikasz krępujących sytuacji typowych dla randki - milczenia czy braku wspólnych tematów. Tu zadajesz przemyślane pytania i oczekujesz konkretnych odpowiedzi. Pytasz, o co chcesz.
  • Anonimowość - nie musisz obawiać się nękania telefonami i przesadnego adorowania po nieudanej randce. Tu uczestnicy znają jedynie swoje imię. Krótkie dane personalne znają jedynie organizatorzy. To gwarantuje bezpieczeństwo i pełna swobodę.
  • Jeśli nie zależy ci na znalezieniu prawdziwej miłości potraktuj to jako dobrą zabawę. Nie musisz mówić prawdy, jednak nie przesadzaj z ubarwianiem swojego życia.

Wady speed dating:

  • Niestety, dużym minusem może (choć nie dla wszystkich) okazać się zbyt krótki czas spotkania z rozmówcą. Te kilka minut może sprawić, że nie zdołamy zadać wszystkich pytań, a to może być frustrujące.
  • Główne wady wynikają również ze złej organizacji. Jeśli zostanie zorganizowana w bardzo uczęszczanym miejscu jak np. restauracja czy kawiarnia, możemy czuć się obserwowani, a to stresuje i sprawia, że „obcy oddech” na plecach paraliżuje przyjemność ze spotkania. Jedyne na czym uczestnik będzie się skupiał to upływającym czasie i chęci zakończenia spotkania, a nie nie efektywnej rozmowie.
  • Jeśli stoliki będą ustawione jeden obok drugiego, wówczas gwar i szum rozmów sąsiadów, może nam przeszkadzać, a nawet krępować.
  • Zbyt doża liczna rozmówców i informacji o nich może sprawić, że będziemy czuli się skołowani uczestnikami, a informacje, jeśli nie zostaną przez nas zapisane doszczętnie się pomieszają.
  • To rozwiązanie dla osób, dla których prawdziwe, romantyczne uniesienia nie mają większego znaczenia. Na takich spotkaniach działamy wg. jednego schematu, praktycznie wobec wszystkich uczestników. Trudno wykrzesać z uczestników spontaniczne emocje czy subtelny flirt, ponieważ zwyczajnie nie ma na to czasu.

Redakcja poleca

REKLAMA