Czy warto spróbować wymiany partnerów?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nieco pikanterii do związku? Zastanów się, czy wymiana partnerów to na pewno dobry pomysł

Czy warto spróbować wymiany partnerów?
Tyle się słyszy o swingersach, nasz seks jest taki nudy. Wydaje mi się to super ekscytującym pomysłem, ale boje się ze zepsują się nasze relacje. Czy warto spróbować?

- Gosia z Gdyni

Coraz częściej dyskutuje się o monogamii i poligamii w społeczeństwie. Rozważania na ten temat pojawiły się wraz z rozluźnieniem norm i obyczajowości, poszerzeniem granic dopuszczalnych zachowań międzyludzkich, wzrostem ilości zdrad i rozwodów. Coraz więcej osób ma przekonanie, że trwały związek jest ograniczający – już na poziomie deklaratywnym zakładają niewierność. Z badań prof. Izdebskiego z 2001 roku wynika, że do związku pozamałżeńskiego przyznaje się ok. 15% mężczyzn i tyle samo kobiet w Polsce. Zazwyczaj, gdy zdrada wychodzi na jaw, jest przyczyną rozpadu związku. Partnerzy tracą do siebie zaufanie, przestają wierzyc w dobre intencje wobec siebie, czuć się bezpiecznie ze sobą. Pojawił się więc pewien pomysł na zdradę jawną, kontrolowaną i za pewnym przyzwoleniem. Od jakiegoś czasu popularne staje się zjawisko seksu grupowego.

Jak rozwijać pasje dziecka?
Najczęściej mówimy o swingersach (wymiana partnerów nie będących w stałych związkach) oraz swappersach (wymiana partnerów ze stałych związków). W Polsce pojawiły się ekskluzywne kluby zapewniające tego typu wymiany. Zazwyczaj odznaczają się dużą dyskrecją, mają charakter zamknięty, wyposażone są nie tylko w sypialnie, ale także dyskoteki, puby, restauracje, sauny itp. Bilety wstępu wahają się w granicach kilkuset złotych. Trafiając do swingers klubu nie trzeba od razu uczestniczyć w seksie grupowym, pierwsze wizyty mogą polegać na obserwacji oraz weryfikacji czy na pewno istnieje chęć dołączenia do zabawy.

Ze swingers klubów korzystają najczęściej osoby, które pragną w ten sposób urozmaicić swoje życie seksualne a także Ci, dla których seks grupowy jest jedyną metodą realizacji potrzeby seksualnej.

Wymiana partnerów może być bardzo ekscytująca - dzięki jawności wyrzuty sumienia w związku ze zdradą są mniejsze, zaspokojona zostaje ciekawość, chęć przeżycia przygody, urozmaicenia życia seksualnego. Warto jednak pamiętać o pewnych zagrożeniach. Niezależnie od specyfiki doświadczenia, jest to zdrada. Będzie Pani patrzyła na swojego partnera kochającego się z inną kobietą, on będzie patrzył jak dotyka Panią inny mężczyzna. Zazwyczaj tego typu sytuacja nie pozostaje bez echa dla związku. Mogą pojawić się wyrzuty sumienia, poczucie krzywdy i zdrady, wzajemne oskarżenia i pretensje, może obniżyć się poziom zaufania w związku, zwiększyć dystans między Wami. Wiele par nie wytrzymuje takiej próby i dochodzi do rozstania. Warto rozważyć ewentualne zyski i straty oraz dokonać pewnego bilansu. Istnieje bowiem dużo innych sposobów mogących urozmaicić Wasze życie seksualne, sposobów nie opierających się na zdradzie.

Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/rok temu
Żona chętnie zgodziła się na poszukanie innej pary do wymiany partnerskiej , dlatego bo róznimy się wielkościami penisa ja 24 cm stożkowy kształt , a zona ciasna wagina ,ale głęboka ....no i stało się przypadkiem trafiłem na kobietę głęboką i pojemną , a zona na małego ptaszka. Teraz tęsknimy za Nimi a Oni chyba chcą nas ....proponowałem abysmy razem zamieszkali....albo wchodzili w dalsze znajomosci. Ale to co się stało to było fantastyczne , moja partnerka dostawała takiego orgazmu,że warto było to przeżyć . jest SUPER.
/rok temu
mamy po 40 lat i uprawiamy swing cos fajnego
/2 lata temu
Mam 30 lat moja partnerka 27.Jesli chodzi o nasz zwiazek wszystko uklada sie pozytywnie.Zyjemy od kilku lat za granica jesli chodzi o sex jest on zawsze na najwyzszym poziomie moja kobieta zbyt dziala mnie fenomenalnie i z tego co czuje wiem ze ja na nia dokladnie tak samo.Z kazdym jednym dniem poznajemy sie wiecej i wiecej.Sex stanowi 60% podpory naszego zwiazku i uczuc.Nie wyobrazamy sobie sypiania raz lub 2 razy w tygodniu Dla.nas jest to w pelni patologia jak slyszymy od znajomych ktorzy sa po slubie od roku a w zwiazku byli przez 4 lata ze oni tak raz lub max 2 razu w tygodniu.Jesli nie ma chemi w zwaiazku jesli partner lub partnerka nie kreci na najwazszych obrotach to jest to porazka po calosci.W ostatni weekend zdecydowalismy sie wybrac na party do swingers clubu.Nigdy wczesniej tak czule ze soba nie rozmawialismy nigdy wczesniej tak dobrze ze zoba nie rozmawoalismy,bawiliamy sie swietnie nie odstepujac sie na krok i przyszla chwila gdzie wybralismy sie na gore zaczelismy sex razem a pozniej z wymiana partnera.Bylo mega mega super podniecenie atmosfera wrocilismy do domu w bardzo dobrych nastrojach.Wielu ludzi twierdzi ze to chore jesli dane osoby odczuwaja taka potrzebe maja chec sprobowania jak to jest bo od zawsze ich to podniecalo i krecilo ale nie bylo mozliwosci oraz partner w zwiazku byl nie odpowiedni to powinni sprobowac zobaczyc swoja realcje.W lozku kazdy partner powinien dawac tak samo100% siebie jak w zyciu codziennym.Kiedy jak nie teraz zycie ma sie jedno.Nie oznacza to robmy glipsotwa po calosci ale probojmy sprawdzajmy i doswiadczajmy zawsze pamietajac o szacunku i zasadach.
POKAŻ KOMENTARZE (16)