POLECAMY

Czy warto spróbować wymiany partnerów?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nieco pikanterii do związku? Zastanów się, czy wymiana partnerów to na pewno dobry pomysł

Czy warto spróbować wymiany partnerów?
Tyle się słyszy o swingersach, nasz seks jest taki nudy. Wydaje mi się to super ekscytującym pomysłem, ale boje się ze zepsują się nasze relacje. Czy warto spróbować?

- Gosia z Gdyni

Coraz częściej dyskutuje się o monogamii i poligamii w społeczeństwie. Rozważania na ten temat pojawiły się wraz z rozluźnieniem norm i obyczajowości, poszerzeniem granic dopuszczalnych zachowań międzyludzkich, wzrostem ilości zdrad i rozwodów. Coraz więcej osób ma przekonanie, że trwały związek jest ograniczający – już na poziomie deklaratywnym zakładają niewierność. Z badań prof. Izdebskiego z 2001 roku wynika, że do związku pozamałżeńskiego przyznaje się ok. 15% mężczyzn i tyle samo kobiet w Polsce. Zazwyczaj, gdy zdrada wychodzi na jaw, jest przyczyną rozpadu związku. Partnerzy tracą do siebie zaufanie, przestają wierzyc w dobre intencje wobec siebie, czuć się bezpiecznie ze sobą. Pojawił się więc pewien pomysł na zdradę jawną, kontrolowaną i za pewnym przyzwoleniem. Od jakiegoś czasu popularne staje się zjawisko seksu grupowego.

Najczęściej mówimy o swingersach (wymiana partnerów nie będących w stałych związkach) oraz swappersach (wymiana partnerów ze stałych związków). W Polsce pojawiły się ekskluzywne kluby zapewniające tego typu wymiany. Zazwyczaj odznaczają się dużą dyskrecją, mają charakter zamknięty, wyposażone są nie tylko w sypialnie, ale także dyskoteki, puby, restauracje, sauny itp. Bilety wstępu wahają się w granicach kilkuset złotych. Trafiając do swingers klubu nie trzeba od razu uczestniczyć w seksie grupowym, pierwsze wizyty mogą polegać na obserwacji oraz weryfikacji czy na pewno istnieje chęć dołączenia do zabawy.

Ze swingers klubów korzystają najczęściej osoby, które pragną w ten sposób urozmaicić swoje życie seksualne a także Ci, dla których seks grupowy jest jedyną metodą realizacji potrzeby seksualnej.

Wymiana partnerów może być bardzo ekscytująca - dzięki jawności wyrzuty sumienia w związku ze zdradą są mniejsze, zaspokojona zostaje ciekawość, chęć przeżycia przygody, urozmaicenia życia seksualnego. Warto jednak pamiętać o pewnych zagrożeniach. Niezależnie od specyfiki doświadczenia, jest to zdrada. Będzie Pani patrzyła na swojego partnera kochającego się z inną kobietą, on będzie patrzył jak dotyka Panią inny mężczyzna. Zazwyczaj tego typu sytuacja nie pozostaje bez echa dla związku. Mogą pojawić się wyrzuty sumienia, poczucie krzywdy i zdrady, wzajemne oskarżenia i pretensje, może obniżyć się poziom zaufania w związku, zwiększyć dystans między Wami. Wiele par nie wytrzymuje takiej próby i dochodzi do rozstania. Warto rozważyć ewentualne zyski i straty oraz dokonać pewnego bilansu. Istnieje bowiem dużo innych sposobów mogących urozmaicić Wasze życie seksualne, sposobów nie opierających się na zdradzie.

Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/2 miesiące temu
"Niezależnie od specyfiki doświadczenia, jest to zdrada" - co za bzdura pani autorko, zdradą jest złamanie zasad które para sobie w związku ustaliła i nie Pani oceniać jakie to mają być zasady
/3 miesiące temu
Swing to piękna sprawa, ale dla ludzi co myślą. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, wybrać właściwe miejsce, np dobry i bezpieczny swingers klub. My z mężem swoją przygodę ze swingem zaczęliśmy z mężem od klubu Lava w Warszawie i bardzo chwalimy sobie nasz wybór. Ludzie otwarci, ładni, interesujący, klub w dobrym miejscu komunikacyjnym, dyskretny, w środku ciepło, czysto, miło i erotycznie.
/rok temu
Żona chętnie zgodziła się na poszukanie innej pary do wymiany partnerskiej , dlatego bo róznimy się wielkościami penisa ja 24 cm stożkowy kształt , a zona ciasna wagina ,ale głęboka ....no i stało się przypadkiem trafiłem na kobietę głęboką i pojemną , a zona na małego ptaszka. Teraz tęsknimy za Nimi a Oni chyba chcą nas ....proponowałem abysmy razem zamieszkali....albo wchodzili w dalsze znajomosci. Ale to co się stało to było fantastyczne , moja partnerka dostawała takiego orgazmu,że warto było to przeżyć . jest SUPER.
POKAŻ KOMENTARZE (18)