Czy warto spróbować wymiany partnerów?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nieco pikanterii do związku? Zastanów się, czy wymiana partnerów to na pewno dobry pomysł

Tyle się słyszy o swingersach, nasz seks jest taki nudy. Wydaje mi się to super ekscytującym pomysłem, ale boje się ze zepsują się nasze relacje. Czy warto spróbować?

- Gosia z Gdyni

Coraz częściej dyskutuje się o monogamii i poligamii w społeczeństwie. Rozważania na ten temat pojawiły się wraz z rozluźnieniem norm i obyczajowości, poszerzeniem granic dopuszczalnych zachowań międzyludzkich, wzrostem ilości zdrad i rozwodów. Coraz więcej osób ma przekonanie, że trwały związek jest ograniczający – już na poziomie deklaratywnym zakładają niewierność. Z badań prof. Izdebskiego z 2001 roku wynika, że do związku pozamałżeńskiego przyznaje się ok. 15% mężczyzn i tyle samo kobiet w Polsce. Zazwyczaj, gdy zdrada wychodzi na jaw, jest przyczyną rozpadu związku. Partnerzy tracą do siebie zaufanie, przestają wierzyc w dobre intencje wobec siebie, czuć się bezpiecznie ze sobą. Pojawił się więc pewien pomysł na zdradę jawną, kontrolowaną i za pewnym przyzwoleniem. Od jakiegoś czasu popularne staje się zjawisko seksu grupowego.

Najczęściej mówimy o swingersach (wymiana partnerów nie będących w stałych związkach) oraz swappersach (wymiana partnerów ze stałych związków). W Polsce pojawiły się ekskluzywne kluby zapewniające tego typu wymiany. Zazwyczaj odznaczają się dużą dyskrecją, mają charakter zamknięty, wyposażone są nie tylko w sypialnie, ale także dyskoteki, puby, restauracje, sauny itp. Bilety wstępu wahają się w granicach kilkuset złotych. Trafiając do swingers klubu nie trzeba od razu uczestniczyć w seksie grupowym, pierwsze wizyty mogą polegać na obserwacji oraz weryfikacji czy na pewno istnieje chęć dołączenia do zabawy.

Ze swingers klubów korzystają najczęściej osoby, które pragną w ten sposób urozmaicić swoje życie seksualne a także Ci, dla których seks grupowy jest jedyną metodą realizacji potrzeby seksualnej.

Wymiana partnerów może być bardzo ekscytująca - dzięki jawności wyrzuty sumienia w związku ze zdradą są mniejsze, zaspokojona zostaje ciekawość, chęć przeżycia przygody, urozmaicenia życia seksualnego. Warto jednak pamiętać o pewnych zagrożeniach. Niezależnie od specyfiki doświadczenia, jest to zdrada. Będzie Pani patrzyła na swojego partnera kochającego się z inną kobietą, on będzie patrzył jak dotyka Panią inny mężczyzna. Zazwyczaj tego typu sytuacja nie pozostaje bez echa dla związku. Mogą pojawić się wyrzuty sumienia, poczucie krzywdy i zdrady, wzajemne oskarżenia i pretensje, może obniżyć się poziom zaufania w związku, zwiększyć dystans między Wami. Wiele par nie wytrzymuje takiej próby i dochodzi do rozstania. Warto rozważyć ewentualne zyski i straty oraz dokonać pewnego bilansu. Istnieje bowiem dużo innych sposobów mogących urozmaicić Wasze życie seksualne, sposobów nie opierających się na zdradzie.

Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl
Jak rozwijać pasje dziecka?
SKOMENTUJ (21)
KOMENTARZE (21)
opennudi/2 miesiące temu
Swingowanie to nie zdrada, jest wiele mitów i faktów na ten temat. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem - zapraszamy do śledzenia bloga: opennudi.blogspot.com Poruszone sa tam różne kwestie związane z tematyka swingersów i swingowania
basista/9 miesięcy temu
Żona chętnie zgodziła się na poszukanie innej pary do wymiany partnerskiej , dlatego bo róznimy się wielkościami penisa ja 24 cm stożkowy kształt , a zona ciasna wagina ,ale głęboka ....no i stało się przypadkiem trafiłem na kobietę głęboką i pojemną , a zona na małego ptaszka. Teraz tęsknimy za Nimi a Oni chyba chcą nas ....proponowałem abysmy razem zamieszkali....albo wchodzili w dalsze znajomosci. Ale to co się stało to było fantastyczne , moja partnerka dostawała takiego orgazmu,że warto było to przeżyć . jest SUPER.
consi/rok temu
Mam 40 lat moja zona 37 jesteśmy ze sobą od 16 lat dogadujemy sie świetnie mamy dwoje dzieci nasze życie w sypialni jest mega udane praktycznie bez ograniczeń i hamulców , również postanowiliśmy posmakować sexu w swigers clubie. Byliśmy dwukrotnie było bardzo miło sprubowaliśmy sexu w ukladzie 2m + 1k czyli moja zona jesteśmy bardzo zadowoleni i napewno jeszcze wrocimy . Ku przestrodze dla innych zamierzających odwiedzić takie miejsce musicie być oboje pewni na 101% ze tego chcecie bez tego może Wasz związek mocno ucierpieć , jest to przecież zdrada fakt ze takie miejsce i atmosfera w takim miejscu rozluznia i pobudza nie mniej jednak trzeba być bardzo ostrożnym
POKAŻ KOMENTARZE (21)