Seks analny - Kontrowersyjna przyjemność

Okropnośc czy przyjemność? Sprawdź, jak to robić zgodnie ze sztuką miłosną i czy warto.

Na czym właściwie polega seks analny? Wiem że o tym marzy większość facetów, podobno jest dla nich bardziej przyjemny niż zwykły seks. Czy to prawda? Ale czy dla kobiety jest to zdrowe? Czy trzeba zachować jakieś szczególne środki bezpieczeństwa i czy można podczas seksu analnego zajść w ciążę? - Alicja z Przemyśla

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Seks analny jest jedną z form aktywności seksualnej polegającej na wprowadzaniu członka do odbytu. Postawa kobiet i mężczyzn wobec seksu analnego jest bardzo zróżnicowana. Dla jednych to metoda urozmaicenia życia seksualnego lub jedyna droga uzyskania seksualnej satysfakcji, dla innych temat tabu czy skojarzenie z brakiem estetyki i higieny. Część mężczyzn uważa, że wąskie ścianki odbytu kobiety zwiększają intensywność doznań. Możliwa jest także satysfakcja kobiety w trakcie kontaktu analnego z uwagi na silne unerwienie krocza, szczególnie przy jednoczesnej stymulacji pochwy czy łechtaczki.

Seks analny jest niespecyficzną formą kontaktu fizycznego, która wymaga stosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa. Z uwagi na bakterie w końcowym odcinku przewodu pokarmowego oraz ewentualny kontakt z kałem ważne jest używanie prezerwatywy. Obecnie są dostępne wersje specjalnie przeznaczone do penetracji analnej – są grubsze i z większą zawartością lubrykantu. Ścianki odbytu są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, a ponadto nie mają wystarczającego naturalnego nawilżenia. Lubrykant zmniejsza ból i ułatwia ruchy frykcyjne. Pomocne jest także świadome rozluźnianie mięśni odbytu, aby umożliwić wprowadzenie członka.

Należy także przestrzegać zasad higieny. Jeśli po kontakcie analnym następuje waginalny trzeba umyć penisa i zmienić prezerwatywę, by zapobiec przeniesieniu flory bakteryjnej z odbytu do pochwy. Z uwagi na delikatną strukturę ścianki czasem dochodzi do otarć lub pęknięć błony śluzowej, co przejawia się bólem i krwawieniem. Należy wówczas zaprzestań stosunków do momentu zagojenia ran.

Podczas stosunku analnego nie jest możliwe zajście w ciążę. Wyjątek stanowią przypadki, gdy przy braku ostrożności część spermy spływa do okolic pochwy. Stosowanie prezerwatywy jednak eliminuje taką ewentualność.

A Ty co sądzisz o seksie analnym? Kolejny, sposób na urozmaicienie waszego życia, czy coś obrzydliwego?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.
Ikea poruszyła wrażliwą strunę. Przypomniała rodzicom, jak trudno jest wypuścić z gniazda dziecko
SKOMENTUJ (17)
KOMENTARZE (17)
Mario/rok temu
Mamy troszkę już stażu i z żoną wielu rzeczy już próbowaliśmy analnie jak się kochamy to żona się wije z rozkoszy a kiedyś to ona najpierw wsadziła mi jeden palec i było przyjemnie następnym razem zapytała się czy może więcej zgodziłem się więc dała dwa a następnie wibrator bardzo delikatnie myślałem że odlecę :)
KOPACZ gliny wyTŁUsK/rok temu
no to teraz możecie spróbować z chlopaczkami z pigalaka w myśl przyslowia - aby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek
Jarek/rok temu
Po dwóch latach zaproponowałem mojej Pani seks analny. Początkowo trochę się bała, ale po kilku rozmowach na ten temat zgodziła się. Zrobiłem to bardzo delikatnie przy pomocy żelu. Spodobało jej się do tego stopnia, że teraz sama często to proponuje. Uprawiamy ten rodzaj seksu już trzy lata i skończyły się jej problemy z hemoroidami. Oboje jesteśmy zadowoleni z tego typu współżycia. Nie zamierzam nikogo namawiać, do tego typu praktyk. My spróbowaliśmy, i jesteśmy zadowoleni
POKAŻ KOMENTARZE (17)