Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Zastanawiasz się, czy można zajść w ciążę podczas okresu? Sprawdź, czy należy się zabezpieczać w czasie miesiączki! Koniecznie przeczytaj!

Zajście w ciążę podczas okresu to temat dość kontrowersyjny i owiany wieloma mitami. Niektóre pary w ogóle nie decydują się na seks w trakcie miesiączki, innym natomiast sprawia to dużą przyjemność. Są też osoby decydujące się na współżycie w tym czasie, ponieważ uważają że ochroni je to przed niechcianą ciążą.

Zadbaj o higienę

Seks w czasie okresu bywa dla kobiety bardzo odprężający i przyjemny. Często też łagodzi dolegliwości związane z menstruacją. Z drugiej strony może stwarzać ryzyko infekcji układu moczowo-płciowego zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Dlatego po stosunku należy się dokładnie umyć.

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Krwawienie miesiączkowe nie daje stuprocentowego zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Aby jej uniknąć również w tym okresie należy korzystać z antykoncepcji.

Czy dziewica może zajść w ciążę?

Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę podczas okresu?

Przekonanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę, bierze się stąd, że teoretycznie owulacja powinna wystąpić w 14 dniu cyklu. Dotyczy to jednak 28-dniowego cyklu idealnego. W rzeczywistości żadna kobieta nie ma idealnie regularnych 4-tygodniwych miesiączek.

Faktem jest, że jajeczkowanie ma miejsce na 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia). Komórka jajowa żyje 10-24 godzin. Natomiast plemniki w sprzyjających warunkach (drogi rodne kobiety w okresie okołoowulacyjnym) zachowują zdolność do zapłodnienia przez minimum 3 dni.

Oznacza to, że przy krótkich cyklach seks podczas okresu może doprowadzić do zapłodnienia. Z drugiej strony nawet u kobiet z długimi cyklami czasami owulacja występuje znacznie wcześniej. Termin jajeczkowania może ulec zmianie pod wpływem wielu czynników takich jak gorączka, stres, przeziębienie, odchudzanie, podróże. Dlatego żadnego dnia cyklu nie można uznać za 100% niepłodny. Chociaż oczywiście podczas okresu ryzyko zajścia w ciążę jest znacznie mniejsze niż w przewidywanym terminie owulacji.

Ryzyko impotencji wzrasta z wiekiem

Czy podczas okresu trzeba się zabezpieczać?

Jeżeli nie chcemy zajść w ciążę, podczas okresu również należy korzystać z antykoncepcji. Oczywiście jeżeli już stosujemy antykoncepcję hormonalną, „miesiączka” ma charakter krwawienia z odstawienia i nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać. W tym okresie również jest się chronionym przed ciążą.

Jeżeli jednak nie korzystamy z antykoncepcji hormonalnej, dobrym rozwiązaniem są prezerwatywy. Poza niechcianą ciążą zabezpieczają one również przed infekcjami i zakażeniami przenoszonymi drogą płciową oraz chronią mężczyznę przed krwią, która jest materiałem drażniącym.

Czy można mieć okres w ciąży?

Dowiedz się więcej o seksie w czasie miesiączki z naszego forum medycznego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (184)
/3 dni temu
Można zajść w ciąże "podczas" okresu z racji tego, że nasienie dłużej utrzymuje się w pochwie i podczas owulacji może dojść do zapłodnienia. By temu zapobiec można się zabezpieczać. Według mnie najlepiej się zabezpieczać bezinwazyjnie - czyt. bez ingerencji w swoje ciało tabletkami. Tylko prezerwatywy nam gwarantują brak problemów zdrowotnych i efektów ubocznych. https://nocnemarzenia.pl/ Zapraszam
/3 tygodnie temu
Nazywam się Katie. Po zaciekłej walce zerwałem z miłością mojego życia. Powiedział, że to koniec między nami i że nigdy więcej nie zabierze mnie z powrotem po tym, jak wiele razy skończyłem z nim rzeczy. Uświadomiłem sobie tylko, że był miłością mojego życia po tym, jak go straciłem. Chcę go odzyskać, ale nie chcę znowu go zranić. Nie jestem pewna, czy uda mi się go odzyskać, wygląda na to, że zmierza ku swojemu życiu. natknąłem się na coment online, przeczytałem post od pani ze Szwecji o nazwie Katie Mburgs, dała ona świadectwo, jak jej ex powrócił do niej po 2 latach separacji, napisała adres e-mail Oduduwa {dr.oduduwaspellcaster (at) gmail } ona zeznała, że ​​Duchowy Uzdrowiciel Oduduwa zjadł zaklęcie zaklęcia, aby przywrócić męża do domu. wysyłam wiadomość e-mail na adres e-mail Oduduwa, wyjaśniam każdy mój problem z małżeństwem, powiedziałem mu o każdym kryzysie związkowym, przez który przechodzę na długo. Oduduwa obiecuje, że wróci do mojego męża w ciągu 3 dni roboczych, spróbowałem w to uwierzyć. więc na szczęście dla mnie była to wielka niespodzianka, która wydarzyła się dokładnie tak, jak obiecał. mój mąż zadzwonił do mnie telefonicznie, mój mąż przeprasza mnie za pozostawienie mnie z dwójką dzieci przez tak długi czas, powiedział, że wszystko, co mu się przydarzyło, było dla niej niespodzianką, że mój mąż powiedział "kocham cię". jesteśmy razem szczęśliwi, jako jedna miłość, żyjąc szczęśliwie jak zjednoczona rodzina. Jestem wdzięczny. dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Oduduwa za magiczne zaklęcie miłości jest potężne, które przywraca mego męża do domu. Tak wiele osób może przechodzić przez te same problemy z relacjami może skontaktować się z tym człowiekiem Oduduwa w celu rozwiązania. oduduwa ma rozwiązania takich problemów jak: .. Szybka promocja pracy, Zaklęcie do Stop Rozwód. Zaklęcie, aby znaleźć prawdziwą miłość. zaklęcie voodoo dla GOOD-LUCK, zaklęcie zaklęcia, aby uratować swoje małżeństwo od innej kobiety. Zaklęcie do WIN Sport GAMES, medycyna naturalna do leczenia choroby STD / AIDS Tradycyjna medycyna naturalna do silnej erekcji / długotrwałe na łóżku płci. Skontaktuj się z Oduduwa email: dr.oduduwaspellcaster (at) googlemail.com Whatsapp Oduduwa Numer: +2348109844548
/9 miesięcy temu
CZY PODCZAS DRUGIEGO DNIA OKRESU MOGE ZAJSC WCIAZE GDYZ JESTEM 3MIESIACE PO PORODZIE
POKAŻ KOMENTARZE (181)