3 sprawdzone sposoby na lato bez grzybicy stóp

Dokucza ci nawracająca grzybica stóp i paznokci? Zapytaliśmy naszych czytelników o ich sposoby na uciążliwą dolegliwość

Leczenie grzybicy stóp
fot. Fotolia

Po kąpieli w jeziorze zakładasz buty na wilgotne stopy. Pożyczasz ręcznik od koleżanki. Wędrujesz po górach, cały dzień w ciężkich butach. Niby nic, ale właśnie stwarzasz idealne warunki do rozwoju grzybicy paznokci . Sprawdź, jak je przechytrzyć.

Grzybica paznokci leczenie - podstawowa zasada:


W leczeniu grzybicy bardzo ważna jest konsekwencja i cierpliwość. Jeśli przerwiemy terapię za wcześnie, problemy będą nawracać. Bardzo ważna jest też profilaktyka: dokładne mycie i suszenie stóp, zwłaszcza między palcami. Jeśli nie pomogą domowe sposoby, koniecznie trzeba iść do dermatologa po leki na receptę. Laseroterapia, to niestety drogi zabieg (ok. 100 zł za paznokieć).

Grzybica paznokci - leczenie 1: kąpiele stóp


Odkąd regularnie chodzę na basen, co jakiś czas mam grzybicę. Gdy tylko dostrzegam pierwsze objawy (świąd, pieczenie skóry), przygotowuję kąpiel. Do 2 litrów ciepłej wody dodaję dwa rozgniecione ząbki czosnku i 4 łyżki octu jabłkowego. Moczę stopy raz dziennie przez 15 minut. Niedawno znajoma poleciła mi olejek z drzewa herbacianego. Zaczęłam dodawać po kilka kropli preparatu do wody, zamiast czosnku i octu. Ten sposób jest równie skuteczny, ale wygodniejszy.
Iza, studentka, 22 lata

Grzybica paznokci - leczenie 2: terapia laserem


Grzybicą paznokci łatwo się zarazić, ale trudno ją wyleczyć. Wiem coś o tym, bo zmagam się z nią od dawna. Przeczytałam, że skuteczny w jej zwalczaniu jest laser i postanowiłam wypróbować tę metodę. W gabinecie medycyny estetycznej naświetlano mi paznokcie 4 razy, co 3 dni. Zabiegi były szybkie, bezbolesne i – co najważniejsze –skuteczne. Moje paznokcie nareszcie są zdrowe.
Julia, dentystka, 27 lat

Grzybica paznokci - leczenie 3: kuracja maściami


Do niedawna często nękała mnie grzybica. Za każdym razem przez kilka dni smarowałem stopy maścią kupioną w aptece (bez recepty). Objawy ustępowały, ale po jakimś czasie znów się pojawiały. Dermatolog, do którego poszedłem uświadomił mi, że zbyt wcześnie przerywałem leczenie. Przepisał mi nową maść i zalecił, żeby stosować ją nie tylko do ustąpienia objawów, ale przez pełne dwa tygodnie. Od tamtej pory kłopoty zniknęły.
Robert, sprzedawca, 35 lat

Vita
Oceń artykuł 4 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
kamyk2014.10.19 13:53
tak, jest skuteczny, tylko pamiętaj że bierze się go tzw. pulsach czyli z przerwami i można się pomylić kiedy bierzesz a kiedy nie. Ściągnij sobie aplikacje na telefon ze strony leczpaznokcie.pl będzie ci przypominała co i jak.
Malwina2014.10.13 19:01
Mówicie,że ten Trioxal jest dobry? mój mąż właśnie zaczyna kuracje pulsową. Pani doktor powiedziała,że według niej jest najlepszy.
oliwkowy gaj2014.08.27 13:16
Ja się długi czas borykałam z grzybicą paznokci i udało mi się jej pozbyć dopiero jak mi lekarz przepisał lek doustny trioxal, który brałam z przerwami (pulsowo). No i efekt jest, bo teraz mam paznokcie jak przed chorobą.
kasia2014.06.13 23:30
a gdzie moge kupic olejek herbaciany
elka żelka2013.07.16 09:30
może wypowie się jakiś dermatolog? kiedy jest grzybica paznokci leczenie musi być ogólne czy wystraczy miejscowe?
padu2013.07.16 09:29
kiedy jest grzybica paznokci leczenie wcale nie musi być ogólnoustrojowe - zależy czy nawraca czy nie
gościówka2013.07.16 09:28
te wszystkie rzeczy jak grzybica paznokci leczenie i preparaty czy coś powinien kontrolować lekarz bo inaczej to bez sensu
wiwka2013.07.16 09:27
kiedy jest grzybica paznokci leczenie musi być na cały organizm! inaczej tylko zaleczamy grzybka
olinka2013.06.20 09:21
super sposoby! a wy jakie polecacie sposoby na leczenie grzybicy stóp?
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz