X edycja programu Totalnej Ochrony Jamy Ustnej

Od sierpnia 2008 rusza 10. edycja programu Totalnej Ochrony Jamy Ustnej, pod hasłem "Nasz wspólny cel to "0" problemów ze zdrowiem jamy ustnej".

colgate

Colgate, jako światowy ekspert w dziedzinie higieny jamy ustnej, podejmuje regularne działania prospołeczne, których celem jest popularyzacja zasad prawidłowego dbania o zęby i dziąsła oraz szerzej - upowszechnianie profilaktyki stomatologicznej.
Najbardziej znaną doroczną akcją jest ogólnopolski Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej, organizowany przez Colgate we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym (PTS). Z okazji jubieluszu w tym roku akcja rozpocznie się wcześniej niż zazwyczaj – już w sierpniu, i potrwa do drugiej połowy września. W ramach programu oferowane są m.in. bezpłatne przeglądy dentystyczne w około 3 000 gabinetów (lista dostępna na stronie www.colgate.pl ).

Dodatkowo w czasie trwania programu zostanie uruchomione po raz pierwszy mobilne Centrum Zdrowia Jamy Ustnej, z wyszkolonym personelem na pokładzie. Pojazd, zamieniony na profesjonalny gabinet stomatologiczny i centrum informacyjne, odwiedzi aż 25 lokalizacji na terenie całej Polski. Wewnątrz będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu dentystycznego, zasięgnąć porady stomatologa oraz otrzymać bezpłatne próbki produktów.

Program Totalnej Ochrony Jamy Ustnej jest szczególnie ważny i użyteczny biorąc pod uwagę fakt, że według ogólnopolskich badań ponad 80% badanych przyznaje, że ma problemy z chorobami zębów i dziąseł. Ponadto Polacy mają duże braki w uzębieniu, średnio osobie w wieku 19-34 lat brakuje aż 8 zębów. Zjawisko utraty uzębienia przybiera masowy charakter po 45 roku życia.
Stan zdrowia jamy ustnej Polaków w stosunku do mieszkańców innych krajów Europejskich nie jest zadowalający. Wynika to z braku wiedzy na temat zagrożeń związanych z nieprawidłową higieną jamy ustnej i niewystarczająco częstych wizyt profilaktycznych (przeglądów dentystycznych). Polacy boją się chodzić do dentysty, 57% robi to rzadziej niż raz w roku, a ponad połowa udaje się do stomatologa dopiero wówczas, kiedy sytuacja staje się poważna. Jedynie 31% badanych dokonuje systematycznych przeglądów stomatologicznych, a właśnie przegląd jest pierwszym krokiem na drodze do zdrowych zębów.

W czasie trwania Programu Totalnej Ochrony Jamy Ustnej konsumenci będą mogli wziąć udział w loterii zorganizowanej pod hasłem: "Wygraj zdrowy uśmiech z Colgate". Codziennie od 1 sierpnia 2008 do 14 września 2008 będzie losowana jedna osoba, która otrzyma 1 000 PLN na opiekę stomatologiczną.

"Nasz wspólny cel to "0" problemów ze zdrowiem jamy ustnej"
Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są w każdej sytuacji niezbędnym elementem profilaktyki stomatologicznej. Jednocześnie jednak - wielkie znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja, przeciwdziałająca rozwojowi chorób zębów i dziąseł.
Profilaktyka oznacza dbanie o higienę jamy ustnej w sposób:
- prawidłowy
- regularny
- kompleksowy.

Oceń 5,00 / 4 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz