Pończochy na żylaki

Dowiedz się, w jaki sposób działają uciskowe rajstopy przeciwżylakowe.

rajstopy, VENEZIANA, kolekcje jesień/zima 2010/2011

Rajstopy Veneziana - kolekcja jesień-zima 2010/2011

fot. serwis prasowy

Mam 45 lat i od dawna zmagam się z żylakami. Ostatnio lekarz powiedział, żebym zaczęła nosić uciskowe rajstopy przeciwżylakowe. Czy mogę kupić je w aptece?

Porada angiologa:

Noszenie specjalnych pończoch lub rajstop przeciwżylakowych to rzeczywiście bardzo dobra metoda leczenia lub profilaktyki choroby żylnej. Dzięki uciskowi, jaki wywierają na kończynę, redukują one ilość i ciśnienie krwi w żyłach. Istnieją różne rodzaje pończoch uciskowych, ich oznaczenia określają zróżnicowaną siłę nacisku. Aby jednak miały lecznicze działanie i pomagały skutecznie, należy je indywidualnie dopasować. Dlatego proszę wybrać się do sklepu z zaopatrzeniem medycznym, w którym są sprzedawane tego typu akcesoria (lekarz, który zalecił kurację powinien znać adres punktu sprzedaży). Tam wykwalifikowany pracownik, przeszkolony przez firmę produkującą rajstopy czy pończochy przeciwżylakowe, zmierzy długość nogi i obwód w kilku miejscach i dobierze odpowiedni rozmiar (przy wyjątkowo nietypowych wymiarach, firma może wykonać rajstopy na indywidualne zamówienie). Po ok. pół roku tracą one swoje właściwości i powinno się je wymienić na nowe.

Ważne! Proszę pamiętać, że rajstopy takie należy zakładać rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, i nosić cały dzień, bez przerw.

Oceń 2,14 / 7 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Na czym polega badanie trychologiczne?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz