Zielona herbata, a leki na nadciśnienie

Słyszałam od koleżanki, że nie powinnam pić zielonej herbaty, ponieważ zawarte w niej substancje zmniejszają skuteczność leków na nadciśnienie. Czy to prawda?

zielona herbata
fot. Panthermedia

Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Sylwia Szołtyk

Nie, koleżanka nie ma racji. Herbata pita w rozsądnych ilościach, czyli nie więcej niż 6 filiżanek (125 ml) lub 3 szklanki (250 ml) dziennie, nie zaszkodzi osobie zażywającej leki obniżające ciśnienie. Można nawet mówić o jej pozytywnym wpływie na zdrowie. Zielona herbata zawiera bowiem substancje zwane katechinami, które mają właściwości przeciwutleniające. Likwidują tzw. wolne rodniki, szkodliwe dla naszego organizmu. Z kolei picie zarówno zielonej, jak i czarnej herbaty w dużych ilościach może powodować niewielki wzrost ciśnienia krwi, bo napoje te zawierają teinę (działa pobudzająco).

Oceń artykuł 0 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2013.02.01 13:43
Chyba sama skorzystam. A możesz mi powiedzieć jak dlugo czeka się na zamówienie takiego napoju ?
Gość2012.09.09 12:29
Jeśli chodzi o mnie to ja bardzo przyzwyczaiłam się do picia napoju z zieloną herbatą nantes-aqua.Polecam, ponieważ taki napój naprawdę ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Janeczka2011.08.22 09:22
Ja muszę powiedzieć że herbata zielona ma bardzo wiele fajnych i ciekawych właściwości. Ja sama dużo się o niej dowiedziałam kiedy jakiś rok temu dołączyłam do klubu miłośników dobrej herbaty :) Zaczęłam wtedy czytac tez ich bloga i tam po prostu znalazłam skarbnicę wiedzy na te tematy :)
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz