Czy niskie ciśnienie trzeba leczyć?

Jesteś senna, zmęczona i na nic nie masz ochoty? To może być skutek niskiego ciśnienia krwi. Czy trzeba je leczyć? Sprawdź!

Niskie ciśnienie
fot. Fotolia

Niskie ciśnienie może ospałość, zmęczenie i brak ochoty do jakiejkolwiek aktywności - zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Czy jednak jest to powód, aby udać się do lekarza?

Czy niskie ciśnienie trzeba leczyć?


Nie. Niskie ciśnienie powoduje tylko lekki dyskomfort (zmęczenie i senność) i nie szkodzi sercu tak jak nadciśnienie. Aby jednak poprawić samopoczucie, należy pić co najmniej 2 litry płynów dziennie. Najlepsza będzie wysokosodowa woda mineralna. Jeśli spożycie soli w diecie jest niewielkie, warto też dosalać posiłki. Trzeba jednak zachować umiar, pamiętając, by nie przekraczać 2–3 g (łyżeczki) soli dziennie (reszta zawarta jest w produktach, które spożywamy na co dzień). Taka ilość wystarczy, by zwiększyć zawartość sodu w organizmie, a w efekcie podwyższy ciśnienie krwi.

Jak szybko poprawić niskie ciśnienie?


Doraźnie można też wypić filiżankę espresso, jeśli jest się wrażliwym na działanie kofeiny. Kawa najsilniej pobudza osoby, które rzadko po nią sięgają. Ale są i tacy, którzy regularnie piją kilka filiżanek aromatycznego napoju dziennie, nawet wieczorem, i w ogóle nie odczuwają jego działania. By pozbyć się zmęczenia i senności, warto się też więcej ruszać. Aktywność fizyczna przyspiesza krążenie krwi i pobudza organizm. To zaś podwyższa ciśnienie krwi.

Uwaga! Ciśnienie warto regularnie kontrolować, zwłaszcza w okresie menopauzy. Może się ono podnieść nawet u osób, które wcześniej nie miały z nim problemów.

Dowiedz się więcej o przyczynach i leczeniu niskiego ciśnienia z naszego forum medycznego.

Czytaj także:


Na podstawie "Przyjaciółka"

Publikacja:
Redaktor, Specjalista SEO Polki.pl
Oceń 3,70 / 33 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z pomarańczy i mango

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz