Niski poziom potasu

Zbyt niski poziom potasu we krwi jest powodem do niepokoju

Niski poziom potasu zawsze wymaga konsultacji z lekarzem (norma to 3,5-5,0 mEq/L). Objaw ten, zwany hipokaliemią, może mieć wiele przyczyn, takich jak np. niedostateczne dostarczanie potasu w diecie (jest on obecny m.in. w pomidorach, ziemniakach), długotrwałe biegunki, cukrzyca, stosowanie leków moczopędnych i przeczyszczających. Po określeniu przyczyn hipokaliemii należy przejść terapię wyrównującą poziom potasu we krwi. Jest to koniecznie, gdyż niedobór tego pierwiastka zaburza czynność mięśni, upośledza działanie nerek i prowadzi do wystąpienia zaburzenia metabolizmu zwanego zasadowicą. Chory zwykle jest też osłabiony, może mieć arytmię, zaparcia, a nawet mogą wystąpić zaburzenia neurologiczne.

"Przyjaciółka"
Oceń artykuł 30 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Alia2014.02.25 20:18
katelin + ? a drogie są i na receptę? Przyznam, że szukam jakiegoś dobrego suplementu z potasem, a o tym jeszcze nie słyszałam.
Ella2014.01.28 11:05
miałam problemy z bolesnymi skurczami nóg, kołataniem serca, stałym zmęczeniem. po badaniach okazało się że mam obniżony potas. lekarz zmienił mi dietę .jem sporo suszonych moreli, pomidorów, migdałów, a oprócz tego profilaktycznie łykam potas w tabletkach (katelin+). po kilku tygodniach moje wyniki wróciły do normy a wszystkie dokuczliwe objawy minęły.
Justyna2013.07.26 15:44
Witam, Odniose się do tego artykułu, ponieważ właśnie jestem na etapie podoszenia potasu we krwi. Zaczeło się od kołatania serca, zawrotów głowy i okazało się, ze mój potas spadł poniżej normy. Biorę końskie dawki potasu, magnezu i tabletki na obniżenie cisnienia krwi...zobaczymy co dalej :-)
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz