POLECAMY

Zanim zadasz pytanie dot. problemów neurologicznych

napisał/a: MichałZ, 2012-09-24 13:21
Kilka zasad odnośnie zadawania pytań w dziale neurolog

1. Dokładnie opisz swój problem z którym tu przychodzisz. Wypowiedzi w stylu "Boli mnie głowa co to może być?" nie zawierające żadnych znaczących informacji, zwłaszcza, że nie widać pacjenta przez internet, opóźniają udzielenie ewentualnej porady/wskazówki. Ekspert czy inna osoba chcąca udzielić pomocy musi wtedy wypytywać o wszystko. Pytania oczywiście nie są problemem, jednak proszę postarać się w miarę możliwości opisać dokładnie swój problem. Resztę dokładnych pytań, udzielający pomocy zada jeśli będą konieczne.
Jednak staraj się nie pisać opowiadań w których 1/4 to istotne medycznie informacje, a pozostałe 3/4 to historia życia.

2. Umieść wszystkie wyniki badań które dotychczas miałeś robione w związku z danych schorzeniem o które pytasz. Tj. wyniki badań obrazowych zarówno opisy jak i zdjęcia jeśli takowe są w posiadaniu pacjenta (TK- tomografia komputerowa; MR- rezonans magnetyczny; RTG itd.) oraz innych jak badanie EEG, wypisy ze szpitala (jeśli takowe są), historię choroby (zamazać dane osobowe siebie i lekarza), badania krwii itd.

3. Nie oczekuj, że ktoś wyleczy Cię przez Internet. Postawienie diagnozy tą drogą jest niemożliwe. Wypowiedzi traktuj jako wskazówkę, która ma Cię pokierować co do dalszego postępowania z daną chorobą. Wizyta lekarska jest zawsze konieczna!


INSTRUKCJA ZAMIESZCZANIA WYNIKÓW BADAŃ OBRAZOWYCH W FORMIE CYFROWEJ

Pliki te są duże. Rozmiarem przekraczają ograniczenia jakie narzucane są załącznikom poczty elektronicznej czy załącznikom na forum. Tak więc proponuję by umieścić wyniki badań postępować wg. następujących kroków:

1. Kompresujemy folder z wynikiem badania przy użyciu programu np. WinRAR.

2. Wchodzimy na stronę http://www.sendspace.pl/ lub http://www.mediafire.com/ lub http://maxshare.pl/
Można tam wgrywać duże pliki.

3. Wgrywamy zgodnie z instrukcją na każdej stronie, skompresowany plik z wynikiem badania. Link do tego pliku umieszczamy w temacie w którym opisaliśmy swój problem oznaczając np.
Wynik badania MR/ rezonansu głowy, odc. lędźwiowego kręgosłupa itp.

Przykład jak powinno wyglądać dobre zapytanie:

Temat: Nerwoból nerwu trójdzielnego (w przypadku znanej już diagnozy) lub Bóle prawej okolicy twarzy (gdy nie znamy diagnozy)

napisal(a):Witam,
jestem 28 letnią kobietą. Od 5 miesięcy cierpię na silne promenujące bóle prawej okolicy twarzy. Ból nasila się w trakcie spożywania pokarmów. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty nie pomagają w opanowaniu bólu. Po wizycie u lekarza neurologa, zlecono mi rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Wynik badania: link do wyniku badania, a zdjęcie czy skan kartki z opisem można dołączyć jako załącznik na forum.
Obecnie biorę lek Neurontin w dawce 100mg 3xdziennie. Ból nie ustąpił. Czy konieczny będzie zabieg operacyjny, jakie jest dalsze leczenie tego nerwobólu wywołanego konfliktem naczyniowo-nerwowym?

Można także dołączyć inne wyniki badań pod treścią posta. Ważne by każdy link do badania był opisany.
Link do badania - tomografia kręgosłupa piersiowego (przykład)


Zapraszam do zadawania pytań.