POLECAMY

uszkodzone kolano sk

napisał/a: talaa , 2018-02-02 14:30
Cześć, wczoraj na lekcji wf moja koleżanka poślizgnęła się I wywróciła się na moje kolano. Kolano mi przeskoczyło, A noga wygieła. Nie miałam czucia w nodze przez chwilę I upadlam. Zabrała mnie karetka do szpitala, ból był okropny. Mialam wysięg. Po wszystkich badaniach lekarz stwierdził, że mam skręcone, zwichniete I naderwane stawy I wiezadla kolanowe, ale nie wiadomo jak dużo jest tych więzadeł, ponieważ zasłania krwiak. Dali mi gips na nogę, A w zasadzie szynę, bo ten gips jest tylko od dołu. Będę go musiała nosić jakoś półtorej miesiąca. Chciałam się zapytać, czy będę mogła potem normalnie chodzić, ćwiczyć, biegać, tańczyć, ile to potrwa?
napisał/a: karinka209 , 2018-02-04 09:14
to chyba zelzy jak to Ci sie uleczy i pamieta orehabilitacji ale powinno byc dobrze trzymam kciuki ;)
napisał/a: Werax , 2018-02-20 20:15
Rehabilitacja to podstawa przy każdym urazie kolana. Trzymam mocno kciuki abyś jak najszybciej wróciła do zdrowia. W moim przypadku powrót do "normalności" trwał ponad 2 lata. Po wypadku samochodowym (gdzie kolana dosłownie wywinęły się w drugą stronę) straciłem nadzieję na normalne życie. To co przeszedłem zostanie ze mną na zawsze ale do zdrowia wróciłem podczas pobytu w Orthos w Komorowicach. Niestety w innych miejscach wielu lekarzy z nieznanych mi powodów odmawiało pomocy bojąc się komplikacji. W Orthos łatwo też nie było ale przy ciężkiej pracy i profesjonalnym podejściu wszystkich lekarzy daliśmy radę! Powodzenia!
napisał/a: Dorota225 , 2018-02-20 23:25
A ile u nich trwa taka rehabilitacja? Ja mam nadzieję, niebawem doczekam się zabiegu i po nim na pewno konieczna będzie rehabilitacja. Wolałabym gdzieś stacjonarnie, zamiast dojeżdżać codziennie.
napisał/a: Werax , 2018-02-22 20:00
Dorota225 napisal(a): A ile u nich trwa taka rehabilitacja? Ja mam nadzieję, niebawem doczekam się zabiegu i po nim na pewno konieczna będzie rehabilitacja. Wolałabym gdzieś stacjonarnie, zamiast dojeżdżać codziennie.


Jak dobrze kojarzę to mają tam takie turnusy rehabilitacyjne dla osób operowanych na miejscu jak i przyjezdnych. Trwa to chyba 7 i 14 dni z opcją przedłużenia. Znam kilka osób, którego z tego skorzystały i były bardzo zadowolone.