POLECAMY

TORBIEL

napisał/a: puma4, 2008-11-26 20:43
witam:) mam 3cm torbiel mam całkowicie zasłonięe świtło zatoki....
tzn. ta torbiel miala 3cm jakieś 5miesięcy temu teraz mam bóle głowy w tym miejscu i on kilkunastu miesiećcy mdleje dostaje atakow podobnych do padaczki... drentwieje mi cialo....
i nie wiem co dalej robić>???
napisał/a: Natalia231, 2008-11-26 20:52
gdzie umiejscowiona jest ta torbiel? jesteś pod stałą opieką neurologiczną?
napisał/a: puma4, 2008-11-26 20:52
acha... i jeszcze co mnie martwi to te moje omdlenia.... i drgawki.... ciągłe bóle głowy...
napisał/a: puma4, 2008-11-26 20:53
byłam w szpitalu ale odesłali mnie i nic mi nie powiedzieli o tym....
napisał/a: puma4, 2008-11-26 20:54
torbiel jest w głowie....
napisał/a: Natalia231, 2008-11-27 17:36
Jak odesłali cię do domu? to wręcz karygodne, w tym stanie nie możesz pomóc sama sobie, i wogóle się nie dziwię że to cię martwi. koniecznie musisz zgłosić się do dobrego neurologa. Stwierdzono tą torbiel u Ciebie na podstawie jakich badań? I jak wyglądało leczenie? Jak pokierowano tobą? Wiem że w głowie ale w jakiej części? A drgawki i pozostałe objawy mogą być wynikiem ucisku, lekarz powinien zająć się Tobą, są chociażby leki na to, aby takie objawy zahamować.

Współczuję Ci, człowiek choruje i jest zdany sam na siebie...
napisał/a: puma4, 2008-11-28 09:42
byłam w szpitalu na badaniach zrobili mi rezonans magnetyczny i tam wykazali że mam torbiel alenie dali leków ani nic.....
napisał/a: Natalia231, 2008-12-01 10:37
Koniecznie musisz się zgłosić do neurologa, razem z wynikami. Nie możesz teraz żyć tak sama sobie, musisz być pod opieka specjalisty. W głowie mi się nie mieści, że tak bezczelnie odesłano cię do domu. To karygodne w stanie jakim jesteś. Brak mi słów... Tak jak pisałam musisz się zgłosić do lekarza, bo omdlenia czy drgawki mogą występować na skutek ucisku, musisz podjąć leczenie. Nikt ci nie powiedział co z tym robić? Przecież operacja powinna wchodzić w grę w takim przypadku, a leczenie farmakologiczne jest koniecznością, chociażby po to, żeby likwidować objawy. Daj znać tylko co się dzieję u Ciebie. Pozdrawiam i życzę dużo siły...
napisał/a: sitak23, 2008-12-04 23:32
puma4 napisal(a):witam:) mam 3cm torbiel mam całkowicie zasłonięe świtło zatoki....
tzn. ta torbiel miala 3cm jakieś 5miesięcy temu teraz mam bóle głowy w tym miejscu i on kilkunastu miesiećcy mdleje dostaje atakow podobnych do padaczki... drentwieje mi cialo....
i nie wiem co dalej robić>???

jeszcze raz to gdzie masz ten torbiel na zatokach czy w mózgu?
napisał/a: deepcry, 2008-12-05 10:42
Nie martw się, jakby to było coś poważnego to by cię nie mogli odesłać do domu. Jak odesłali cię do domu to fakt, że torbiel nie zagraża życiu. Omdlenia i drętwienia to mogą być, ale nie koniecznie muszą od torbiela, możesz po prostu za bardzo się tym przejmować. Uwierz mi. Od zbytniego przejmowania się, ludzie tracą przytomność, mają biegunki, duszności, kołatania serca, drętwienia kończyn, chwilowe utraty wzroku i inne fajne rzeczy. Chociaż faktyczny stan ich zdrowia jest w miarę dobry.

Nic się nie bój, teraz są mało inwazyjne sposoby udrażniania torbieli.
Chociaż twojemu życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, to musisz się dokładniej dowiedzieć, czy ten torbiel na coś uciska i czy trzeba go udrożnić.
Masz dwie drogi:
Darmowo z nfztu - Z wynikami idź do neurologa, on da ci skierowanie do neurochirurga i ten powie, czy konieczne jest udrożnienie torbieli.
Niedarmowo - Robisz kopię płytki z rezonansu, idziesz do prywatnej kliniki i płacisz za wizytę u neurochirurga. Dajesz mu tą płytkę i mówisz, że chcesz wiedzieć, czy ten torbiel trzeba udrażniać, czy nie.
Bo przeważająca część torbieli u ludzi, może sobie być i niczemu nie przeszkadza, lub przeszkadza w małym stopniu.
Ja sam mam torbiel i już o nim zapomniałem.
Moja torbiel, przeszkadza tylko troszkę i na razie na udrażnianie się nie decyduję, bo nie ma takiej pilnej potrzeby.
napisał/a: Ania29a, 2008-12-08 16:00
Jeśli chcesz skontaktować się z osobami które mają ten sam problem polecę na www.naszechoroby.pl - portal społecznościowy osób o tych samych schorzeniach - zapraszam tylko życzliwe osoby:)
napisał/a: dodi2, 2008-12-23 10:24
Nie rozumiem dokładnie o co chodzi ,czy torbiel jest w zatoce czy w głowie? to jest różnica.Jeśli w świetle zatoki często jest związana z zębami.Pierwsze kroki kieruje się wtedy na chirurgię stomatologiczną.Jeśli torbiel jest zbyt duża to umawia się na zabieg na chir.szczękowo-twarzową.torbiel sama w sobie nie jest niebezpieczna ale pod wpływem czynników zew. np podrażniania może się "tak jakby unerwić".Ponieważ nowotwory powstają w tym samym środowisku .ALE to nie tak szybko.
Jeśli jest to torbiel w głowie to inna sprawa.Zawsze można zmienic lekarza.