POLECAMY

Staw skokowy

napisał/a: Damian Głuch, 2007-12-11 22:21
Jakis czas temu miałem operacje stawu skokowego a dokładniej mówiąc miałem uzupełnianą kość.Dość dużo teraz chodzę ponieważ wymaga tego praca i chciałbym zakupic sobie stabilizator stawu skokowego czy orteze stabilizująca a może ściągacz na staw skokowy.Prosze mi doradzić co będzie lepsze do użytku codziennego.Jeśli mozna to prosze o jakieś dane (producenta, o jkich wartościach ma być ten stabilzator itp.)
Pozdrawiam
napisał/a: Ania_204, 2007-12-15 10:42
Witam serdecznie.
Na staw skokowy dobiera sie odpowidnią ortezę. Zalecenia powinny być od lekarza prowadzącego. Czy staw jest niestabilny? Czy boli podczas wysiłku? Czy pojawia sie obrzęk po dłuższym chodzeniu?
Pozdrawiam..
napisał/a: marlena_, 2009-03-06 18:00
Witam
Mam ogromną prośbę i mam nadzieję , że mi pomożecie. 3 dni temu uszkodziłam torebkę skokowa i włożono mi ja w szynę. Za tydzień mam mecz i bardzo zależy mi żeby grac. Słyszałam ze można robić kompresy zimne i cieple na zmianę , tylko czy to pomoże ? Czy nie stanie się nic jak będę ściągała szynę i wkładała ją ponownie ? Czy są jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na szybkie wyleczenie tego ? Na prawde bardzo mi zależy na tym i z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi . Pozdrawiam !
P.S Dokładniej mam uszkodzony staw skokowy
napisał/a: kordian1, 2009-03-06 18:16
myślę że przez jakies kilka tygodni należy zapomnieć o wzmożonej aktywności fizycznej, na Pani miejscu nie zdejmowałbym samemu tej szyny, ktoś po coś ją w końcu założył, należy nogę odciążać odpoczywać w przeciwnym wypadku ból może się nasilić....

Pozdrawiam
napisał/a: marlena_, 2009-03-06 18:30
Czy kompresy są dobrym pomysłem ? Bo nadal nie wiem
napisał/a: kordian1, 2009-03-06 18:40
kompresy są dobrym pomysłem ale samodzielne zdejmowanie szyny już nim nie jest
napisał/a: marlena_, 2009-03-06 18:44
Rozumiem, i zdaję sobie z tego sprawę , lecz jeżeli cokolwiek może mi pomóc to z tego skorzystam. Dziękuję bardzo panu za odpowiedź i pomoc .
napisał/a: marlena_, 2009-03-06 19:10
Lecz jak robic te kompresy nie sciagając szyny ? To sobie przeczy ...
napisał/a: kordian1, 2009-03-06 20:32
na samym początku napisałem że nie zalecałbym samodzielnego zdejmowania szyny co było jednoznaczne z niestosowaniem kompresów w trakcie usztywnienia, oczywiście kompresy są dobrym wyjściem w tego typu urazach ale jak pani sama zauwazyła nie da się ich stosować podczas usztywnienia, w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie jak pisałem wcześniej czekanie i odciążanie nogi.
napisał/a: __Madzia__, 2009-03-29 19:28
Witam,
od jakiegoś czasu z przerwami bolą mnie stawy skokowe, nigdy nie było złamań, skręceń itp.
Kilka dni temu ból znowu się pojawił, nie jest to ból wiązadeł tylko stawów (przynajmniej tak mi się wydaje), czuję ból w srodku. Utrudnia mi to trochę chodzenie ponieważ z racji bólu nie mogę za bardzo zginać nogi w miejscu stawu skokowego. Nie jest to jakoś przeraźliwie wielki ból, gdy nogi mam w spoczynku czuję wielką ulgę, tak jakbym odpoczywała po przejściu kilkudziesięcu kilometrów...
możecie mi Państwo choć trochę podpowiedzieć czym może być spowodowany ten ból?
napisał/a: tru, 2009-03-29 19:49
Marleno...ja jako doświadczony już w tych sprawach tych stawów mogę ci powiedzieć w ten sposób...jeżeli tylko zerwałaś torebkę nic nie naciągając(mam tu na myśli więzadła) to radze zdjąć tą cholerna szynę i po sprawie...smarować Fastumem albo czymś w tym stylu a na mecz załatwić sobie porządny stabilizator prawie nie będziesz czuła bólu.Sam przebiegałem 45 minut z skręconym stawem skokowym i nic strasznego:P.Ogółem to nawet dziwi mnie że jakiś lekarz włożył ci to w szynę bo mi nigdy nie wkładali kazali używać bandaży elastycznych i tyle....
napisał/a: marlena_, 2009-03-30 16:07
tru dziękuje za odpowiedź, ale już trochę czasu minęło i jest po sprawie. Szyne ściągnęłam po tygodniu, ale za to teraz musze chodzic 2 tygodnie na fizjoterapię. Do "Madzi"