Sczepionka Polyvaccinum forte

napisał/a: Lesiu85, 2007-06-30 12:55
Witam.

Od pół roku borykam się z problemem laryngologicznym. Mam przewlekle chore gardło i migdałki. Przyczyną są bakterie i w związku z tym lekarz przypisał mi szczepionkę Polyvaccinum forte. Mam ją przyjmować w dawkach: 0,2 - 0,4 - 0,6 - 0,8 - 1,0 ml przez około miesiąc czasu. Mam dwa pytania. Pierwsze, zasadnicze, jak oceniacie stuteczność tej szczepionki, pytanie kieruje przede wszystkim do Petera ? Drugie, czy podczas kuracji można chodzić na siłownie i poddawać organizm zwiększonemu wysiłkowi fizycznemu? Tutaj również opinia Petera byłaby nieoceniona. Pozdrawiam!
napisał/a: Peter, 2007-07-02 11:55
Skutecznośc szczepionki jest bardzo wysoka, o ile jest podawana zgodnie z zaleceniami producenta. Standardowy cykl obejmuje 4 serie w odstępach co pół roku. Problemy z gardłem (i wielu przypadkach nie tylko) ustępują całkowicie lub na co najmniej 5 lat.
Co do wysiłku fizycznego, zalecam umiarkowany. Zbyt duży wysiłek obniża odpornośc, co powoduje słabszą odpowiedź immunologiczną i może nasilac objawy uboczne szczepionki.
napisał/a: joannaszyma, 2009-06-01 09:10
Witam jestem farmaceutką .Bardzo często od dzieciństwa choruje 3 razy zapalenie płuc -5 lat temu pneumonia mycoplasma,w dzieciństwie co miesiąc zapalenia oskrzeli.Teraz choruję mniej ale i tak co 4 miesiące zapalenie oskrzeli mi sie zdarza.Wrzystko zaczyna się zwykle od zatok przynosowych i schodzi na oskrzela.Uodparniałam się regularnie szzcep.bronhovaxuma także groprimosinem.Przeczytałam o polyvacinum w zastrzykach.Czy trzeba się szczepić polyvaxinum submitte ,mitte a potem polyvaccinum forte.Na hurtowniach są teraz braki submitte i mitte-czy mogę zaraz zastosować polyvaccinum forte.Mam 39 lat.Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzAsia
napisał/a: Peter, 2009-06-01 09:56
Myślę, że producent szczepionki winien szybko uzupełnić te braki. Jeśli jednak pani chce już teraz, to proponuję wcześniej przygotować organizm, żeby nie było zbyt silnych reakcji. Można posłużyć się zastrzykami z Echinacea compositum SN i Engystol (po 1 amp łącznie domięśniowo co 3 dni przez miesiąc), i potem (jeśli dalej P. mite nie będzie osiągalna), to proponuję zacząć od 0,1 ml forte (odpowiednik 1 amp mite).
napisał/a: joannaszyma, 2009-06-03 08:18
joannaszyma napisal(a):Witam jestem farmaceutką .Bardzo często od dzieciństwa choruje 3 razy zapalenie płuc -5 lat temu pneumonia mycoplasma,w dzieciństwie co miesiąc zapalenia oskrzeli.Teraz choruję mniej ale i tak co 4 miesiące zapalenie oskrzeli mi sie zdarza.Wrzystko zaczyna się zwykle od zatok przynosowych i schodzi na oskrzela.Uodparniałam się regularnie szzcep.bronhovaxuma także groprimosinem.Przeczytałam o polyvacinum w zastrzykach.Czy trzeba się szczepić polyvaxinum submitte ,mitte a potem polyvaccinum forte.Na hurtowniach są teraz braki submitte i mitte-czy mogę zaraz zastosować polyvaccinum forte.Mam 39 lat.Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzAsiaBardzo dziękuję za odpowiedż .Zacznę uodparnianie od zastrzyków Echinacei comp. iEngystolu.Proszę mi jeszcze podać dokładny schemat szczepienia Polyvaccinum Forte.Wiem że jest kilka schematów.Asia
napisał/a: Peter, 2009-06-03 08:34
Podam taki przybliżony schemat, bo powinno się zaczynać od postaci mite.
Ze względu na to, że nie wiadomo, jak możesz zareagować na pierwsza dawkę szczepionki, proponuję rozcieńczyć 1 amp. forte w 5 ml. roztworu soli fizjologicznej. Z tego podać 0,3 ml. Taką dawkę trzykrotnie. Potem można już zwiększyć (jak będzie właściwa tolerancja) do 0,5 ml takiego rozcieńczenia dwukrotnie. Następnie 0,2 ml forte (bez rozcieńczania) trzykrotnie i o,3 ml dwukrotnie.
Dalsze dawki:
0,5 ml forte dwukrotnie
1,0 ml forte trzykrotnie.
Podawać należy co 3-5 dni.
Jakby udało się zdobyć w międzyczasie wersję mite, to zastosować wg. schematu A ulotki.
napisał/a: joannaszyma, 2009-06-03 09:28
Peter napisal(a):Podam taki przybliżony schemat, bo powinno się zaczynać od postaci mite.
Ze względu na to, że nie wiadomo, jak możesz zareagować na pierwsza dawkę szczepionki, proponuję rozcieńczyć 1 amp. forte w 5 ml. roztworu soli fizjologicznej. Z tego podać 0,3 ml. Taką dawkę trzykrotnie. Potem można już zwiększyć (jak będzie właściwa tolerancja) do 0,5 ml takiego rozcieńczenia dwukrotnie. Następnie 0,2 ml forte (bez rozcieńczania) trzykrotnie i o,3 ml dwukrotnie.
Dalsze dawki:
0,5 ml forte dwukrotnie
1,0 ml forte trzykrotnie.
Podawać należy co 3-5 dni.
Jakby udało się zdobyć w międzyczasie wersję mite, to zastosować wg. schematu A ulotki.

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedż.Mam jeszcze pytanie co do szczepienia.Czy szczepienie musi odbywać się w przychodni.Czytała w działaniach ubocznych jakie mogą wystąpić po szczepieniu.Mam znajomą pielęgniarkę i wolałabym szczepić się w domu.myślę ,że nie będzie reakcji szokowej po szczepieniu Brałm kilka serii bronhovaxum.Asia
napisał/a: Peter, 2009-06-03 14:51
Uprawniona pielęgniarka może w warunkach domowych.
napisał/a: kinialidia, 2009-06-04 18:58
Witam. Mam pytanie to Pana Petera. Od stycznia zaczeły się moje problemy z gardłem i zatokami, wczesniej byłam zdrową osobą, 2 razy w zyciu chorowałam na angine, wszystko zaczeło sie kiedy zaczełam chodzic na allerobic i ćwiczyłam tuz nad klimatyzacja, poszłam do lekarza pierwszego kontaktu dostałam dwie serie antybiotyku pierwszego nie pamietam bo długa nazawa ale napewno na T, drugi to Teclar po którym czułam sie fatalnie (uczucie ciągłej gorzkości) nic nie pomogły a moje dolegliwosci to ciagły bol gardła powiększony migdał z lewej strony, bolesność na szyji głównie z tej lewej strony tak jak by cos w kratni było wbite i promieniowało na całą szyje az do ucha. Zatoki zapchane i wciaz spływajaca wydzielina. poszlam do laryngologa dostałam tez szczepinke jak powyżej w schemacie A brałam przez 7 tyg, dostałam tez krople robione do inchalacji, Fluxnouse czy jakos tak i maść robiona do nosa. Przy ostatnie dawce forte po paru godzinach dostałam gorączki około 38,3 okropnie zapchały mi sie zatoki, niesamowity bol głowy, ledwo widziałam na oczy, bol zatok rozchodził sie az na policzki i na całe czoło, zaczełam lecznie na własna reke pecto drillem i po 7 dniach męki troszke ustało objawy mineły, i znów nawrót po okolo 2 tyg spokoju te same objawy jak powyżej, nie mam juz siły, mam 24 lata 3 dzieci w tym bliznieta, studja, nie mam juz siły. Gardło czerwone bolące i takie jakby czerwone krosty czy pęcherzyki na nim, migdał po tej szczepionce troszke sie zmniejszył. I ten okropny kłujący bol z lewej strony krtani. Co to może byc prosze Cie Peter o rade. wizyte u laryngologa mam dopiero 1 lipca.
napisał/a: Peter, 2009-06-05 10:09
Z nieczyszczonej klimatyzacji można niezłe świństwo złapać.
A tak naprawdę to mało kto czyści urządzenia klimatyzacyjne.
Zacząć trzeba od wymazu z gardła (i to wskazany poszerzony o bakterie beztlenowe). Potem zobaczymy.
napisał/a: edzia24, 2009-06-08 15:01
WITAM MAM SERECZNĄ PROŚBE DO P.PETERA. OD 4 TYGODNI ZAŻYWAM SZCZEPIONKĘ POLYVACCINUM MITE. WCZORAJ A WŁAŚCIWE W SOBOTE DOPADŁO MNIE MOCE PRZEZIĘBIENIE (KATAR, LEKKI KASZEL, CHRYPKA A WŁAŚCIWIE BEZGŁOS
). WIEM ŻE SZCZEPIONKI NIE MOGE PRZERWAĆ ALE CO NALEŻY ZAŻYWAĆ ABY W MIARĘ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ.
napisał/a: Peter, 2009-06-09 08:24
Pozostają podstawowe leki bez recepty typu aspiryna i tymsal sprey do gardła. Jak nie poprawi się w ciągu 3 dni, to trzeba do lekarza.