POLECAMY

Róża

napisał/a: payster, 2007-08-15 19:12
Witam. Nie znalazłem działu dermatologicznego więc pisze tutaj. Czy jest ktoś kto mógłby odpowiedzieć na moje pytania z dziedziny choroby jaką jest RÓŻA? Mam w rodzinie osobę chorą na ten rodzaj infekcji skórnej, dokładnie róża nawrotowa.
Czy ta choroba jest uleczalna?
Czy może doprowadzić do śmierci?
Jeśli spowodowała zaburzenia w układzie krwionośno-limfatycznym to średnio co jaki czas może powracać?
Czy naprawdę nikt nie próbował uzyskać preparatu uodparniającego na różę?
pozdrawiam
Piotrek
napisał/a: Gabrielka, 2007-08-17 15:45
Niestety, nic nie wiem na ten temat ale wpisz nazwę tej dolegliwości w wyszukiwarkę i pokaże Ci wszystkie linki dostępne na szukany temat i tam na pewno coś znajdziesz, gdzie uzyskasz odpowiedzi na Twoje pytania:) pozdrawiam
napisał/a: payster, 2007-08-20 18:33
dlatego właśnie napisałem tutaj, do Was:) szukałem już w wyszukiwarkach, a jedni lekarze mówią tak, inni inaczej, trzeba konfrontować opinie :)
napisał/a: Peter, 2007-08-21 12:56
No właśnie. To rodzaj infekcji skórnej. Cała sprawa się o to rozchodzi. Trzeba ustalić, jaki to rodzaj patogenu powoduje (posiew z krwi, zmian skórnych). Gdy będzie już wiadomo, to pozostaje antybiotykogram. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być gronkowiec, paciorkowiec, ktory pozostaje w układzie limfatycznym. Oprócz skutecznego antybiotyku konieczna powinna być stymulacja odporności (nieswoista lub swoista, gdy będzie wiadomo, co wywołuje). Takie uważam powinno być postępowanie w tej chorobie.
Dodatkowo uważam, ze przydałby się lek naturalny o nazwie Piascledine. Wprawdzie ma on zastoswanie w chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale ma skuteczne działanie p/zapalne. A o to też tutaj chodzi.
napisał/a: payster, 2007-08-23 14:48
Ok, róża się troszkę podleczyła ale teraz serce jest w kiepskiej kondycji... chory jest po operacji wszczepienia zastawki, do tego jest o tyle ciekawym przypadkiem że ma odwrotny krwiobieg... Przenoszą go z Wolskiego zakaźnego do Anina, teraz trzeba serce podleczyć... Uważam że nazwa róża jest nieodpowiednia dla tej choroby, róża to coś pięknego a ta choroba to coś strasznego...