POLECAMY

Przerośnięte migdałki u trzylatka

napisał/a: SYLWIA R., 2007-12-05 19:14
Mam pytanie do Petera. Jestem mamą trzylatka który do tej pory nigdy nie chorował nie brał żadnych antybiotyków.Sytuacja zmieniła się od października tego roku.W ciągu tych dwóch miesięcy mój syn brał już dwa antybiotyki na infekcje górnych dróg oddechowych, i pomimo tego że nie wychodzi na dwór to jego gardło jest ciągle czerwone.Oprócz tego ma objawy charakterystyczne dla przerośniętych migdałków tj. chrapanie podczas snu, niewyraźna mowa, niespokojny sen, spanie z otwartą buzią.Robiony miał wymaz z gardła i wyszły grzyby drożdżopodobne i Streptococcus B haem gr.G wzrost skąpy. Pani doktor przepisała mu Nystatyne i Polyvaccinum mite krople do nosa i zaleciła kontrole laryngologiczną. Właśnie jesteśmy po wizycie u laryngologa i doszła kolejna partia leków: Claritine, Dicortineff i Mucofluid.Lekarz stwierdził znaczny przerost migdałków. Bardzo proszę o Twoje zdanie w tej sprawie gdyż po przeczytaniu ulotek tych lekarstw bardzo się zmartwiłam bo żadne z nich nie działa obkurczeniowo na migdałki.Proszę poradź mi co robić albo jakie lekarstwa można podać bo na razie to mam wrażenie że nie potrzebnie faszeruje dziecko lekarstwami a później lekarz stwierdzi że i tak trzeba podciąć migdałki.
napisał/a: Peter, 2007-12-06 15:07
Lekarze nie uznają takich leków ( na przerost migdałków). Proponuję krople lymphomyosot przez 6 tyg. Szczepionka w kroplach może być za słaba. Powinna być w iniekcji. Bo to faktycznie może skończyć się wycięciem migdałków, i to wskutek niewłaściwego leczenia przez lekarza.
napisał/a: SYLWIA R., 2007-12-06 16:21
Dziękuje Peter za szybką odpowiedź.Syn brał wcześniej te krople o których piszesz,wziął 1,5 opakowania 3x15 kropli i lekarka kazała przerwać to leczenie.Chyba nic nie pomogły skoro laryngolog stwierdził przerost migdałków.Co o tym sądzisz? Może zacząć znowu je podawać ale nie wiem czy można z tymi wszystkimi lekami o których pisałam.Z góry bardzo Ci dziękuje za pomoc.Sylwia R.
napisał/a: Peter, 2007-12-06 19:26
W takim razie powinna być podana szczepionka w zastrzykach (tak jak wczesniej napisalem, a lymphomyosot w zastrzykach co 2 dni. Doustnie Lymphozil. Na usuwanie migdałków nie wyraziłbym na razie zgody.
napisał/a: justakor, 2008-11-21 22:00
Witam.Mam pytanie,czy powracająca chrypka i zatykanie noska u 3,5 letniego dziecka może być objawem przerośniętych migdałów?
napisał/a: Peter, 2008-11-23 13:52
Tak, może. Konsultacja laryngologiczna konieczna.