POLECAMY

Proteus vulgaris

napisał/a: Jujka, 2009-01-14 08:43
Mam wielką prośbę... Szukam bardzo pilnie antybiotyku, który można stosować dopochwowo, który unicestwiłby Proteus vulgaris. Czy ktoś potrafi mi doradzić?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
napisał/a: millo1, 2009-01-15 11:49
a robiłaś antybiogram? jeżeli tak, to napisz, na jakie substancje czynne jest wrażliwy, to może się jakiś lek znajdzie. jeżeli nie, to lekarz może przepisać tzw. globulki "robione" z daną substancją.
poza tym jest taka sprawa, że ta bakteria często jest przyczyną zapalenia pęcherza i cewki moczowej, często powoduje psucie się produktów spożywczych i np. zakażenia w związku z tym układu pokarmowego. tak więc wydaje mi się, że powinnaś mieć leczenie oprócz miejscowego też ogólne czyli globulki plus np biseptol lub bactrim oczywiście dodatkowo probiotyki jako osłonka przeciw drożdżakom.
jeśli chodzi o sama mikroflorę pochwy, to w leczeniu NA PEWNO pomoże łykanie lacibios femina, specjalnych probiotyków, utrzymujących pH w pochwie na lekko kwaśnym poziomie poprzez uzupełnienie pozytywnej flory bakteryjnej, wzmagających odpornosć i tworzących gorsze warunki do rozwoju właśnie bakterii patogennych, w tym proteusa.

napisz, jakie miałaś badania, jak byłaś leczona i czym :)
napisał/a: Jujka, 2009-01-15 12:13
W przeszłości moja Córka miała ZUM wywołane Proteus Mirabilis, doczytałam więc, że proteusy najczęściej nadkażają UM. W związku z tym wykonaliśmy badanie moczu dodatkowo. I fakt, mamy 30-35 leukocytów, ślad białka, odczyn zasadowy, także wyniki nie są dobre. W związku z tym poszedł antybiotyk ogólny + dopochwowo jodyna do płukania i oczywiście leki osłonowe.
napisał/a: jslipek, 2010-11-10 18:31
mam duży problem.Jestem obecnie po porodzie.Poród zakończył sie cięciem cesarskim.W 3 dobie zostałam wypisana do domu.Na 5 dobe pojechałam na zdjęcie szwów.Położna stwierdziła że rana zagojona, zdjęła szwy.Zdążyłam tylko dojechać do domu( ok.10 min) i z rany zaczęła lać mi się ropa.Było tego bardzo dużo i bardzo śmierdziało.Wróciłam się z powrotem do położnej.Pobrali wymaz z rany.Okazało się że mam 3 bakterie :proteus vulgaris, escherichia coli, enterococus faecalis.Chciałabym się dowiedzieć co to jest za bakteria proteus vulgaris i jak mogło dojść do zakażenia ta bakterią.Pozostałe dwie bakterie miałam w ciąży.