POLECAMY

Problemy z prostatą

napisał/a: grzegorz27., 2010-12-08 14:45
Witam. Mam 27 lat i poważny problem z prostatą. Na początku tego roku pojawił się u mnie ogromny ból krocza oraz jąder, które zrobiły się większe niż zazwyczaj. Nie poszedłem z tym problemem do lekarza ponieważ byłem poza granicami kraju. Ostry ból utrzymywał się przez 3 tygodnie, raz z lewej strony, raz z prawej. Po upływie 3 tygodni ból zmniejszył się do takiego stopnia, że mogłem powrócić do pracy. Po powrocie do Polski od razu udałem się do lekarza, który stwierdził, że mam zapalenie prostaty już od paru lat. Przez 2 miesiące jadłem antybiotyki (na początku Cipromex, który w ogóle nie pomógł, a potem Unidox, który okazał się skuteczny) oraz czopki Dicloberl, Prostamol-Uno i Fokusin. Na początku brania czopków przeciwbólowych nawet po użyciu tych czopków ból nie ustawał. Prostamol został zamieniony po 2 miesiącach na lek Finaster. Po 4 miesiącach leczenia tymi lekami mój organizm był do niczego.Podaje nazwy leków gdyż mam pytanie: czy te leki są skuteczne i czy nie powodują ciężkich skutków ubocznych? Pytam bo zmieniłem lekarza i drugi lekarz powiedział mi, że te leki to trucizna i kazał mi je wyrzucić. W zamian przepisał czopki z propolisu. Po tygodniu bez jakichkolwiek leków poczułem się lepiej ale nie jeśli chodzi o prostatę. Zacząłem brać te czopki z propolisu i zrobiło się gorzej niż było. Zacząłem wstawać w nocy co 1-1,5 godziny do toalety czego już dawno nie miałem i ponownie pojawił się ból krocza i jąder.
Co robić?? Po raz kolejny zmienić lekarza? Wrócić do starych leków?
Proszę o rady.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-12-08 14:57
Przewlekle zapaleniech gruczowu krokowego jest bardzo poważną chorobą i niestety bardzo cieżką do wyleczenia. Niestety jedyne leczenie to długotrwała minimim 4 tygodniowa antybiotykoterapia. Antybiotyki które brałeś to standardowe leki na leczenie tej choroby gdyż jako jedyne przenikają do gruczołu krokowego.
Jeżli masz w dalszym ciągu nawrot choroby jedyne co mogę Ci doradzić to posiew nasienia w celu dobrania odpowiedniego antybiotyku, bo nie sadze żeby się bez tego obytu.
napisał/a: endimonte, 2010-12-08 15:52
Ja też mam problem z porstatą ale mam najprawdopodobniej zapalenie przez zarażenie chlamydią choć do końca nie wiadomo.Ja brałem leki takie jak Sumamed i Doxacyclin teraz biorę trimesan ,cipronex,Azitromycyna zobaczymy co będzie. Mam sporo do zjedzenia a wizytę dopiero w nowym roku. Oby poszło to wszystko w chol.... życzę też zdrowia
napisał/a: shift, 2010-12-08 17:57
I zapewne przed podaniem Cipronexu nikt nie kazał ci zrobić posiewu nasienia?
Jeśli bakteria jest oporna na antybiotyk który dostajesz to pogarsza to jeszcze sprawę bo wykańcza ci organizm - sam dostałem dwa tygodnie doksycykliny kompletnie bez sensu i dwa tygodnie cipronexu też raczej bez sensu bo bakteria średniowrażliwa a 2 tygodnie to w ogóle za krótko.
Zostaje ci jeszcze parę opcji na leczenie ale najpierw musisz wiedzieć co leczysz - posiew (co jest przyczyna infekcji i czy ona jeszcze w ogóle jest). Jak to zwykła bakteria to możesz próbować autoszczepionką, dalej antybiotykiem, masażami stercza, ćwiczeniami na rozluźnienie miednicy i tamtych okolic (lepsze ukrwienie to organizm lepiej radzi sobie z infekcją) albo wszystkim na raz... poczytaj w necie o przewlekłym zapaleniu stercza.
napisał/a: shift, 2010-12-08 18:00
endimonte napisal(a):Ja też mam problem z porstatą ale mam najprawdopodobniej zapalenie przez zarażenie chlamydią choć do końca nie wiadomo.Ja brałem leki takie jak Sumamed i Doxacyclin teraz biorę trimesan ,cipronex,Azitromycyna zobaczymy co będzie. Mam sporo do zjedzenia a wizytę dopiero w nowym roku. Oby poszło to wszystko w chol.... życzę też zdrowia


Jak bierzesz cipronex to chyba nie na chlamydie... a jak stwierdzono u ciebie chlamydie?
napisał/a: endimonte, 2010-12-08 18:44
badanie wymaz z cewki moczowej ......... sumamed jest na chlamydie a reszta na prostatę bo też ona mi zaatakowała podobno prostatę, bo lekarze na początku nie wiedzieli co mi jest więc się rozprzestrzeniło paskudztwo
napisał/a: grzegorz27., 2010-12-08 18:46
Przed podaniem Cipronexu nikt nie proponował posiewu. Pierwszy lekarz chciał pobrać nasienie po pewnym czasie ale wtedy nie produkowałem ponieważ jak sie teraz okazało lek Fokusin wstrzymał produkcję. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
napisał/a: grzegorz27., 2010-12-08 18:49
Czyli co teraz? Iść o kolejnego lekarza zrobić ten posiew nasienia? A co to takiego jest ten posiew? badanie nasienia?
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-12-08 20:06
Tak to badanie nasienia pod kątem obecności bakterii.
napisał/a: grzegorz27., 2010-12-21 14:35
Zrobiłem posiew i nic nie wyszło. Co teraz? Lekarz wspominał o badaniach na chlamydie, mykoplazme i ureoplazme. Na czym polegają takie badanie i czy to znaczy, że to właśnie to jest przyczyną moich problemów? Czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2010-12-21 19:54
grzegorz27. napisal(a):Zrobiłem posiew i nic nie wyszło. Co teraz? Lekarz wspominał o badaniach na chlamydie, mykoplazme i ureoplazme. Na czym polegają takie badanie i czy to znaczy, że to właśnie to jest przyczyną moich problemów? Czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?


Więc to prawdopodobnie niebakteryjne zapalenie prostaty, problem taki że tak naprawdę nie wiadomo jak to leczyć. Jak do tej pory medycyna nie znalazła odpowiedzi na pytanie kto jest winowajcą, większość uznaje ze stres, alkohol itp. ale wiesz jak nie wiadomo o co chodzi to zwala się na stres.
napisał/a: shift, 2010-12-21 22:20
Albo niebakteryjne albo w nasieniu było za mało bakterii... albo to chlamydie / ureo / mycoplasmy...
To badanie się robi z wymazu z cewki moczowej.

czy w opisie badanie miałeś podane, że poniżej 10^4 daje wynik negatywny?
Jaki okres byłeś bez antybiotyku jak oddawałeś próbki?

Jak lekarz stwierdził zapalenie prostaty? Miałeś badanie per rectum czy ocenę usg też?

Wpisz w googla przewlekłe zapalenie stercza i sobie poczytaj...