POLECAMY

Problem z poceniem się i dusznościami

napisał/a: linuxx, 2007-07-21 17:28
Witam mam 26 lat tak jak w temacie mam problemy od jakiegoś czasu z nadmiernym poceniem się i dusznosciami. Zauważyłem że reaguje bardzo na ciepło. W miare dobrze znosze temperature do 20 stopni powyzej jest makabra. Strasznie się poce na plecach i na brzuchu. Wystarczy minimalna zmiana temperatur i poprostu makabra. Kilka razy jak byłem u kumpla który mieszka w tym samym bloku swtierdzili że tylko po południowej stronie to aż musiałem sie powachlowąć żeby nie paść tam trupem, a oni z kolei teraz to jest właśńie normalnie bo wcześniej było ciepło. Zauważyłem że światło teżna mnie tak działa. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu to wypisał mi skierowanie do endokrynologa z podejrzeniem tarczycy jednocześnie zlecajac mi badania na hormon tarczycy TSH, T3 i T4 wszystkie były w w skali wartosci referencyjnych wiec wszystko ok. Z tymi badaniami udałem sie do endokrynologa od którego dostałem skierowanie i uzyskałem informacje że badania nie wskasują na nadczynjność tarczycy dodatkowo zostało wykonano mi badanie USG którego też niczego nie wykryło. Ostatecznie Pani doktor wystawiła mi kolejne skierowania na badania laboratoryjne na: glukozę i IGF-1. Poszedłem po raz kolejny zrobic te badania z myślą że tak bede chyba przez nastepne miesiac nic nie robił tylko chodził od lekarza do lekarza i w dalszym ciagu nie będą wiedzieć co mi jest :(.
Wykonałem te badania o to wyniki:

Glukoza w surowicy - wynik 88 mg/dl wartości ref. 70 - 105

IGF-1 insolinopodobny - wynik 147,6 ng/ml wartosći ref. dla dorosłych po okresie
dojrzewania 150 - 350

PS. Jak odczytać ten wynik na IGF-1 co on w tym przypadku oznacza. I do jakiego lekarza się z nim zgłosić. I czy jest jakaś możliwość jeśli jest potrzeba zrobienia kolejnych badań. Żeby je zrobic za jednym razem a nie tak chodzic od lekarza do lekarza :(. Z góry dziękuje za pomoc.
napisał/a: M91, 2007-08-15 14:41
Wątpie abyś miał z poceniem większe kłopoty niż ja. :D
Mi wystarczy temperatura 10 stopni i ubranie się w bluzę z długim rękawem i jestem calutki zlany potem, utrudnia mi to spanie, czasem w Zimie śpię bez kołdry. Nie przesadzam! Również bardzo szybko się męczę.