POLECAMY

Powiększone migdały - czy należy je wycinać (operacja)

napisał/a: Kornel, 2007-04-10 12:34
Witam. Jestem w sytuacji kiedy lekarz laryngolog stwierdził 5 miesięcy temu, że moje migdały należy wyciąć i skierował mnie na operację. Na dzień dzisiejszy czuję się dobrze to znaczy nie boli mnie gardło tak jak kiedyś (czuję tylko lekko pobolewające gardło) i mozna powiedzieć, że tak jest od ok. 4 miesiecy. Historia - od 4 lat przeziębiałem gardło doś często zrobiłem wymaz 2 lata temu lekarz stwierdził bakterie i powiedział że tą maja wszyscy więc tym nie ma się co przejmować. Przepisał mi szczepionke w tabletkach. Brałem ja długo w określonych miesiacach przez określoną liczbę dni i jakiś czas było dobrze z moim gardłem. 8 miesięcy temu znowu dopadła mnie angina wtedy lekarz stwiedził że trzebeba wyciąć te migdały. W związku z tym Proszę o Informację: Czy ktoś z Państwa wie co mógłbym jeszcze zrobić zanim sięgnę po tem jak dla mnie ostateczny krok. Może jest lekarz do którego warto się udac na konsultację. Ktoś kto powie mi coś więcej na ten temat, może gdzieś w pobilżu Kielc lub dalej (a jeśli już będę musiał wyciąć migdały to chociaz niech powie mi o zagrożeniach czyli co stracę a co zyskam tak jak człowiekowi a nie kolejnemu "X" w statystykach).
Pozdrawiam
Kornel
napisał/a: Peter, 2007-04-10 14:05
Zapytam o jedno, jaka to była szczepionka (doustna, czy w iniekcji i podaj jej nazwę) i jakie bakterie na posiewie wyhodowano?
Bo z pewnością nie były to bakterie, które u wszystkich występują. Nie każdy ma problemy z migdałkami. To nonsens.
Dopiero po tych informacjach mogę coś powiedzieć, co można jeszcze zrobić.
napisał/a: Kornel, 2007-04-11 12:58
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dane: Szczepionka doustna RIBOMUNYL brałem ja zgodnie z załączoną tabelką gdzie odznaczałem kolejne dni. Jakiś czas po tej szczepionce ok. 5 miesiecy gardło się uspokoiło i nie atakowała mnie angina. Badania z Laboratorium z 01.10.2006 (jeśli dobrze odczytałem): wymaz z gardła na posiew i autyliogram i wychodowano: Staph. aureus - MSSA, Pac. z go. "vividaus", Neissevia spp. Robiłem jeszcze Seromukoid wynosił 100 mp/dl, Latex test - Miacco ASO w badanej surowicy jest < 200 JH/ Moje objawy: Z wizyt u lekarza zawsze mi mówił że mam duże te migdały i one raczej nie zmaleją. Ponandto krzywą przegrodę nosa ale ja oddycham normalnie i nie czuję tego że tak jest jak mówi z tym, że wskazał mi możliwość poprawienia jej operacyjnie. Inne: Pracuję jako wykładowca i nie mam wiedzy jak takie usunięcie może na to wpłynąć.

Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: Peter, 2007-04-11 13:10
Jeśli doustna nie dała trwałego efektu, to pozostaje szczepionka w iniekcji. Proponuję Polyvaccinum zgodnie ze schematem A ulotki. Wskazane 2 serie (na wiosnę, czyli teraz i na jesień). Szczepionka ta jest na receptę. Już teraz możesz zakupić w aptece preparat Limphozil forte. Są to tabletki do ssania pod językiem. Jeśli po 2 seriach szczepionki i tym leku migdałki się nie zmniejszą, to trzeba będzie je usunąć.
napisał/a: Kornel, 2007-04-11 14:51
Dzięki za radę. Udam sie do lekarza niech wypisze recepte. A jesli chodzi o wymaz nie powinienem zrobic go ponownie. Czy te wyniki o których pisałem są prawidłowe?

Pozdrawiam
Kornel
napisał/a: Peter, 2007-04-11 15:01
Nie ma potrzeby wykonywania ponownego wymazu. Te bakterie samoistnie raczej nie zniknęły. Jeśli chodzi o badania które podałeś, mieszczą się w normie.