POLECAMY

Pokrzywka

napisał/a: gohan263 , 2016-11-15 10:51
Witam

Mam taki problem i uprzedzając, nie mam ubezpieczenia i nie mogę iść do lekarza.

Otóż jakiś czas temu, wzięła mnie nagle gorączka, ale przeszła tego samego dnia po użyciu polopiryny w saszetkach.

Kilka dni później przydarzyło mi się coś gorszego bo pokrzywka, tak przynajmniej ja to odbieram, otóż, zaczęła mnie swędzieć głowa, potem pojawiły się czerwone pola z białymi bąblami, pojawiały się tam gdzie drapałem, chociaż ograniczałem to.

Wczoraj po obiedzie, do którego użyłem jednego jajka, doszła nagle wysypka na twarzy i szyi, bałem się, że może to przejść na gardło i mnie udusi, ale nic takiego się nie przydarzyło, zastosowałem wapń oraz okłady z zaparzonego rumianku, po kilku godzinach przeszło, a ja zdobyłem do tego lek przeciwhistaminowy flonidan, wziąłem wczoraj jedną tabletkę i jedną teraz po śniadaniu, razem z wapniem, na śniadanie zjadłem kilka kromek chleba razowego z margaryną i jakąś wędliną, do tego herbata zielona.
Trochę swędziały mnie łydki i okolice brzucha, ale nie przejmowałem się tym, a teraz przypadkiem zobaczyłem, że na twarzy pojawia się rumieńce w okolicach czoła i ust z lekkimi bąblami, tzn. ledwo widocznymi, nie swędzą, ani nie bolą, ale trochę się tego boję.

Wiem, że najlepiej byłoby udać się do lekarza, ale nie mogę więc proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić?

pozdrawiam i z góry dziękuję.
napisał/a: gohan263 , 2016-11-15 11:48
EDIT:

Dodam, że nie mam kaszlu, kataru i gorączki, a jakiś czas przed tą alergią, zażywałem manti na zgagę, ale kiedyś (kilka lat do tyłu) tez używałem i nic takiego mi nie dolegało.

W tej chwili nie używam, ostatni raz wziąłem wczoraj wcześnie rano.
napisał/a: piotrosiama , 2016-11-15 12:08
Co mogłeś z domowych środków zażyć to zażyłeś. Popytaj w aptece co mogą Ci jeszcze sprzedać bez recepty, no i może warto zrezygnować na jakiś czas z białka.
napisał/a: gohan263 , 2016-11-15 12:24
No właśnie chcę zrezygnować, tylko w sieci piszą różnie na temat tego co można jeść, jakieś najprostsze produkty o to mi chodzi.

Przed chwilą wypiłem trochę soku malinowego, wyskoczyły na twarzy pod ustami i czole te bąble, ale takie blade i bardziej czerwone, nieswędzące, trochę przemyłem rumiankiem i znika to.
napisał/a: michdd4 , 2016-11-21 12:46
No to może jesteś uczulony na sok malinowy.
napisał/a: znachorka23 , 2017-01-10 20:33
Myślę,że jednak warto było by udać się do alergologa.Idź do MOPSu to Cię ubezpieczą.