POLECAMY

pojawiają sie sine plamki które szybko się zagęszczaja

napisał/a: ~gość , 2007-09-30 15:47
Witam,
w wieku ok 16 lat zaczęły mi się pojawiać dziwne dolegliwości związane TYLKO z lewym okiem. wygląda to tak, że pojawiają sie sine plamki które szybko się zagęszczaja do tego stopnia że nie widzę nic. Po paru minutach plamki zaczynają znikać i wszystko jest w porządku... Dzieje mi sie tak co jakiś czas, przerwy między kolejnymi "napadami" siegaja od tygodnia do miesiaca.
Po kilku razach zaczęło mnie to niepokoić wiec postanowilem udać sie do lekarza. Poszedlem do pani neurolog, ktora zlecila mi szereg badan (psycholog, okulista, EEG...). Badania te nie wykazaly niczego, okulista stwierdzil ze wzrok mam dobry (nigdy nie mialem problemow). Pani neurolog po obejrzeniu wszystkiego dala mi jakies witaminki i tyle...
Teraz mam 18 lat, przez ponad 2 lata problem nie przechodzi:/ Co to moze być, gdzie się z tym zwrócić?? Bardzo proszę o pomoc)
napisał/a: mechla , 2007-11-04 21:36
Mam 23 lata i mam dokładnie to samo od roku w odstepach około 20 dniowych trace wzrok w lewym oku na ok 2-4 minut.Wpierw zaczynaja pojawiać sie małe plamy które potem sie powiekaszaja az kompletnie trace obraz, nastepnie powolij znikaja i do tego pojawiaja sie swiecace plamki na krawedzach przedmiotów. Prosze o pomoc, mój lekarz zbagatelizował problem, nie wiem co mam o tym mysleć.
napisał/a: ania_puchatek , 2007-11-06 18:46
Kiedyś siostra współlokatorki miała podobny problem. Traciła wzrok na kilka minut, co jakiś czas. U niej związane było to m.in. ze złym ciśnieniem w oku.