POLECAMY

pogorszenie hormonow po wprowadzeniu sztucznego hormonu

napisał/a: lolka11, 2016-08-18 13:46
Mam Hashimoto. Djfafa - bardzo mi pomogl rok temu i dlatego wracam.
W czerwcu moje TSH 4,7, FT3 4,6 (37%) i FT4 18.5 (63%). Ciezko bylo zrzucic kg mimo diety (rozszerzone aip) i po konsultacji z lekarzem wprowadzilismy eksperymentalnie Levaxin (lewotyroksyna) 25 μg dziennie skoro moje hormony wygladaly dobrze. Po 5 tyg TSH spadlo do 4, ale starsznie rzeczy sie dzieja z hormonami. FT3 spadlo do 3,8 (tylko 10% !!!!) i FT4 spadlo do 14,7 (tylko 30%). Zalamalam sie, tak naprawde to nawet sie obawialam ze podajac dodatkowo sztuczny hormon moge wpasc w nadczynoosc, a tu takie cos...

I teraz bylam na urlopie no i ja glupia nie odmawialam sobie niczego..czyli gluten, mleko i psianki byly na porzadku dziennym przez 2 tyg. Czy to moglo az tak drastycznie wplynac na hormony???? jutro ide do lekarza, ale jak ja jej nie uswiadomie, to kiepska pomoc od niej dostane. Przosze o pomoc!!! Juz od tygodnia spowrotem na rozszezonym aip i nie wiem czy dalej brac te 25 μg i za 5-6 tyg powtorzyc badanie czy co???

Z gory dziekuje za odpowiedz.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2016-08-18 19:33
Raczej dieta tak szybko nie mogła "zadziałać". Takie wyniki są dość często po wprowadzeniu sztucznego hormonu.
napisał/a: lolka11, 2016-08-18 19:48
Dj, wiedzialam ze mozna na ciebie liczyc. Prosze powiedz mi co dalej...kontynuowac kilka tyg te 25 i sprawdzic czy sie ustabilizuje czy podniesc dawke?
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2016-08-19 07:19
Szanse na stabilizacje niestety są małe. Wg mnie trzeba podnieść dawkę, ale skoro dzisiaj masz lekarza to zapewne on zdecyduje co robić.