POLECAMY

Parcie na gazy lub stolec? Polprazol

napisał/a: KEVIN777, 2014-11-06 17:04
Witam serdecznie,

jestem nowy. Desperacja sprawiła, że szukam pomocy u obcych. Liczę na jakieś pozytywne wskazówki.

Problem zaczął się jakieś 10 dni temu. Ból okolic żołądka i wątroby oraz brak łaknienia - to jedyne objawy (żadnych wymiotów ani biegunek). Lekarz zrobił USG brzucha i stwierdził, że to co widać, wygląda prawidłowo. Nie ma objawów niczego poważnego więc przepisał POLPRAZOL 20mg + ZIRID. Po ok. 3-4 dni leczenia (gdy Polprazol zahamował wydzielanie kwasu żołądkowego) pojawiły się inne objawy. Dotychczasowe bóle zniknęły, natomiast zaczęły się nietypowe wzdęcia z parciem na gazy lub stolec. Wizyta u lekarza po 7 dniach stosowania leków. Lekarz stwierdza, że Polprazol można odstawić i że lada dzień wszystko wróci do normy. Inne "sensacje" żołądkowe mogą być konsekwencją działania Polprazolu na trawienie.
Według informacji z sieci: " Powrót wydzielania żołądkowego do stanu sprzed leczenia trwa do 5 dni po odstawieniu omeprazolu" oraz "Pełna aktywność komórek okładzinowych powraca po około 2–5 dniach po odstawieniu leku".
Pytanie brzmi: czy parcie na stolec minie w tym czasie i normalne działanie układu pokarmowego faktycznie zacznie funkcjonować w najbliższych 3-4 czy 5 dniach?

Jestem słaby psychicznie i znerwicowany. Odwiedzam psychologa - boję się, że to coś poważnego po prostu...
Oprócz parcia na stolec czy gazy nie mam absolutnie żadnych dolegliwości. Ani bólu, ani biegunek ani wymiotów.

Liczę na pomoc.
napisał/a: KEVIN777, 2014-11-07 11:54
Nikt mi nic nie podpowie? Dzisiaj jest ciutkę lepiej, ale ciągle dyskomfort się utrzymuje.