POLECAMY

osobowość borderline

napisał/a: Ari, 2007-12-30 15:54
Właściwie nawet nie wiem kiedy dokładnie się to zaczeło i nawet nie wiem dokładnie czy to jest choroba, o której myśle a mianowice zaczynam podejżewać u siebie osobowość borderline. A mianowicie obawia się to, że jednego dnia mam rozlew euforii ciesze się z byle powodu, zaś na drugi łapie " doła". Będąc jeszcze w gimnazjum ( obecnie jestem na I roku studiów) psycholog stwierdził u mnie shizofrenie katotoniczną ( katotonię) nistety nie podjął lecznia.

Obecnie czuje sie na skraju wykończenia psychicznego, jestem po trzech próbach samobójczych, często dnerwuje się i stresuje nawet małymi wydażeniami takimi jak spowiedź.

Z rodzicami o tym nie rozmawiam poniewarz każda nasza rozmowa kończy się na kłutni, zmanie tematu lub stiwerdzeniem, że " histeryzuje " .

Zaczełam z tego powodu unikać wszelakich kontaktów z rówieśnikami, mam zaburzenia snu ( często zasypiam dopiero po 2 nad ranem a budzę się o 11 myśląc, że jest wcześnie)


Nawet nie pam pojęcia u kogo szukać pomocy czy u psychologa czy już u psychiatry

Z góry dziękuje za pomoc ...

P.S

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychiatrę z Łodzi ?
napisał/a: szary78, 2007-12-30 17:08
Witaj!
Myśle że powinnaś udać się szybko do psychiatry on Cie zdiagnozuje i przepisze odpowiednie leki które oprócz samopoczucia psychicznego pozwolą dojść do ładu również fizycznie(choruje na depresje od 10lat ja też zasypiałem ok.2rano na góra 3godz i tyle było spania i na to potrzebna jest farmakologia)a pózniej po konsultacjach zobaczysz czy jest Ci potrzebna psychologia i jakiego rodzaju(indywidualna czy grupowa) - taka była moja droga do lepszego samopoczucia. Im szybciej podejmiesz leczenie tym lepiej-bo z każdym dniem może być gorzej niestety,wiem to po sobie. Pozdrawiam