POLECAMY

obrzęki nóg

napisał/a: libra3, 2007-06-15 12:45
proszę o pomoc, już sama nie wiem, gdzie jeszcze mam iść i co robić, od marca walczę z obrzekami kończyn dolnych, ale mam wrażenie, że woda również gromadzi się w tułowiu, miałam robione wszelkie chyba już badania, tzn, usg jamy brzusznej, nic nie wykazało, usg naczyń kończyn dolnych również nic, echo serca również jest prawidłowe, a ja nadal mam wodę :(, biorę leki na odwodnienie, ale chyba kiepsko działają, bo ostatni przytyłam w ciągu 5 dni 90dkg. Straszne jest to uczucie, kiedy nogi mam wrażenie, że pękają, tak napiętą mam skórę i duży problem z chodzeniem. Jeszcze rano jest jako tako, ale po pracy mam problem, aby dość do parkingu, raptem około 70 metrów. Wszystkie badania te ogólne krwi i moczu są prawidłowe, miałam nawet robione badanie białka we krwi i też jest w normie, badanie hormonów, które zalecił ginekolog również w normie, jestem załamana, proszę o pomoc, co mam robić???????
napisał/a: magda_s7_11, 2009-09-15 22:18
Chciałabym pomóc bliskiej mi osobie,ale niestety nie wiem jak.Chciałbym poprosić o pomoc w podobnym jak powyższy przypadku.Chodzi o moją siostrę.Ona ma 25 lat.Od ok pół roku dokuczają jej obrzęki kończyn dolnych.Raz puchnie jej bardziej jedna noga,innym razem obrzęki są równomierne.Obrzękom towarzyszy ból,który się nasilił w ostatnim czasie.Podobnie jak u poprzedniczki wykonano już chyba wszystkie badania,USG jamy brzusznej,naczyń żylnych wykonane przez naczyniowca,badania krwi i moczu I nic.Wykluczono obrzęk limfatyczny,żylaki i zapalenie żył.Siostra brała tabletki antykoncepcyjne(przestała ponad rok temu) i mówi o tym lekarzom,mimo to choroby naczyń żylnych zostały wykluczone.W ostatnim czasie obrzękom zaczęły towarzyszyć bóle w obrębie dużych stawów:biodrowych i kolanowych.Obrzęknięte są całe nogi.Żadne leki nie pomagają.Lekarz rodzinny nie wie co jej może dolegać i odsyła ją do kolejnych specjalistów.Czekamy na wizytę u ortopedy.Według naczyniowca jest zdrowa.I nic nikogo nie interesuje,że cierpi.Na dodatek pracuje w sklepie-więc praca stojąca.Zastanawiam się czy to może być RZS,ale bóle stawów i obrzęk wcale nie muszą o tym świadczyć.Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź co możemy jeszcze zrobić lub do kogo się udać aby zacząć jakiekolwiek leczenie.Proszę o kontakt!!!!Mój m@il:megi.k1@wp.pl
napisał/a: Peter, 2009-09-16 08:10
W obu przypadkach należy wykonać badania w kierunku chorób reumatycznych i immunologicznych - aCCP, przeciwciała ANA. To podstawa. I oczywiście rtg stawów.
Mam nadzieję, że wykluczono schorzenia nerek, wątroby i serca.
napisał/a: magda_s7_11, 2009-09-16 13:18
Peter napisal(a):W obu przypadkach należy wykonać badania w kierunku chorób reumatycznych i immunologicznych - aCCP, przeciwciała ANA. To podstawa. I oczywiście rtg stawów.
Mam nadzieję, że wykluczono schorzenia nerek, wątroby i serca.


Dzięki za podpowiedź!Reumatolog to z całą pewnością będzie nasz następny krok.