POLECAMY

Objawy zbliżającego się okresu/rozpoznanie organizmu

napisał/a: mleczko12344, 2013-05-26 19:02
Witam,
Z racji tego, że zdecydowałem się na współżycie ze swoją dziewczyną, a chciałbym mieć pojęcie w tej dziedzinie życia, mam kilka pytań na które mam nadzieję, że mi odpowiecie. Pytania te pewnie pojawiły się zbyt późno. Otóż podczas ostatniego stosunku, przy wyciąganiu osunęła się prezerwatywa. Szczęście w nieszczęściu(o ile można tak to nazwać), zbiorniczek ze spermą był w kobiecie, natomiast druga połowa/reszta była na zewnątrz. Wiadomo jakie teraz są myśli, wątpliwości itp. Współżycie 24 maja, planowany okres 28 maja.
- Czy uprawianie seksu podczas okresu jest normalne i bezpieczne ?
- Żeby polegać na dniach płodnych i niepłodnych, okres musi być za każdym razem planowo ? jeśli przez ostatnie dwa miesiące był planowo, to przy trzecim miesiącu można już to brać pod uwagę ? Jeśli nie jest on regularny, to można przyjąć jakieś dni za bezpieczne, przed i po okresie ?
- Jeśli pojawiają się oznaki nadejścia okresu jak bóle piersi i trądzik, to będą one zawsze ? Te objawy wskazują, że zaczęły się dni niepłodne ? Co jeśli nie pojawi się jedno, drugie lub oba ? Zawsze tydzień przed pojawił się ból piersi i trądzik, teraz jest tylko trądzik
napisał/a: Gracee, 2013-05-26 20:03
mleczko12344 napisal(a):- Czy uprawianie seksu podczas okresu jest normalne i bezpieczne ?

Zazwyczaj kobiety unikają współżycia podczas miesiączki bo jest to dla niej mało komfortowe (choć nie wszystkie). Bezpieczne? Zależy pod jakim względem. Jeśli chodzi o możliwość ciąży to należy się zabezpieczać bo przy krótkich cyklach w trakcie trwania miesiączki zaczynają się dni płodne. Jeśli chodzi o infekcje to w trakcie miesiączki jest obniżona odporność i wówczas kobieta jest bardziej narażona na infekcje.
mleczko12344 napisal(a):- Żeby polegać na dniach płodnych i niepłodnych, okres musi być za każdym razem planowo ? jeśli przez ostatnie dwa miesiące był planowo, to przy trzecim miesiącu można już to brać pod uwagę ? Jeśli nie jest on regularny, to można przyjąć jakieś dni za bezpieczne, przed i po okresie ?

Jeśli miesiączki są nieregularne to radzę nie opierać się na dniach płodnych i niepłodnych bo bardzo trudno je określić i wówczas istnieje ryzyko wpadki.
Aby opierać się na dniach płodnych i niepłodnych kobieta musi bardzo dobrze znać własne ciało. Trzeba je po prostu dokładnie obserwować. Do tego stosuje się metodę termiczno objawową i do tego badanie szyjki jest to dość długi proces.
Jeśli nie planujecie teraz potomstwa to należy się zabezpieczać czy to prezerwatywą czy też stosować tabletki antykoncepcyjne.
Po miesiączce to bym nie ryzykowała współżyć bez zabezpieczenia bo to różnie może być. Natomiast przed miesiączką są dni bezpieczne. Podam tylko taki przykład dla cyklu 28 dniowego.
Tak więc przy takim cyklu owulacja może przypaść na ok. 12 - 15 dni przed miesiączką tak więc dni płodne w tym czasie mogą trwać między 9 a 16 dc. Tak więc z tego przykładu wynika, że dni bezpieczne występują do 8 dc po miesiączce i od 17 dc przed kolejną miesiączką. Jednak przy przesunięciu miesiączki o 2-4 dni wszystko się zmienia. I dni teoretycznie niepłodne stają się płodnymi.
Ogólnie można przyjąć, że na kilka dni przed miesiączką są dni bezpieczne.
mleczko12344 napisal(a):- Jeśli pojawiają się oznaki nadejścia okresu jak bóle piersi i trądzik, to będą one zawsze ? Te objawy wskazują, że zaczęły się dni niepłodne ? Co jeśli nie pojawi się jedno, drugie lub oba ? Zawsze tydzień przed pojawił się ból piersi i trądzik, teraz jest tylko trądzik

Tak zwany PMS nie zawsze musi występować i nie zawsze muszą pojawiać się wszystkie wymienione przez Ciebie objawy i jest to całkiem naturalne. Organizm jest niezbadany i nie wiadomo jak zachowa się w kolejnych cyklach.
napisał/a: mleczkomleczko, 2013-06-03 16:39
Witam,
Piszę z drugiego konta. Otóż tak jak pisałem, moja dziewczyna w kwietniu miała okres planowo, a w maju w dostała go 1 maja. Cykl trwa 28 dni, czyli powinna go dostać 28-29 maja. Dzisiaj jest 3 czerwca i okresu nadal nie ma. Jak już pisałem, tego 24/25 maja doszło do tego niezbyt przyjemnego zdarzenia w postaci osunięcia się prezerwatywy, dlatego postanowiliśmy zrobić test ciążowy 30 maja i wyszedł on negatywny. Za wcześnie ? Słyszałem, że najlepiej jest go zrobić w dniach planowanej miesiączki. Dodatkowo od 3 dni pojawił się ból brzucha oraz powiększone piersi, czyli to czego nie było na ok. tydzień przed planowanym okresem, ale te objawy, które zawsze pojawiają się przed okresem.
Czym może być spowodowany spóźniający się okres ?
napisał/a: Gracee, 2013-06-04 08:08
mleczkomleczko napisal(a):Jak już pisałem, tego 24/25 maja doszło do tego niezbyt przyjemnego zdarzenia w postaci osunięcia się prezerwatywy, dlatego postanowiliśmy zrobić test ciążowy 30 maja i wyszedł on negatywny. Za wcześnie ? Słyszałem, że najlepiej jest go zrobić w dniach planowanej miesiączki.

Test wykonuje się w dniu spodziewanej miesiączki ale wówczas gdy stosunek miał miejsce na początku cyklu i jest podejrzenie, że wówczas była owulacja. W Waszym przypadku gdy stosunek miał miejsce 24/25 maja to test wykonajcie nie wcześniej niż 10-11 czerwca o ile miesiączka nie pojawi się wcześniej.
mleczkomleczko napisal(a):Dodatkowo od 3 dni pojawił się ból brzucha oraz powiększone piersi, czyli to czego nie było na ok. tydzień przed planowanym okresem, ale te objawy, które zawsze pojawiają się przed okresem.

To jest PMS. Wiem, że łatwo mi napisać ale musicie spokojnie czekać na miesiączkę.
mleczkomleczko napisal(a):Czym może być spowodowany spóźniający się okres ?

Opóźniona miesiączka może być związana ze stresem wynikającym z obawami przed ciążą. Może też mieć na to wpływ kilka innych czynników.
Dodam, że spóźnienie do 7 dni może się zdarzyć i nie świadczy to o niczym złym.
napisał/a: stokrotka193, 2014-02-15 14:20
Cześć:) Mam 19 lat, ostatnią miesiączkę miałam 06 stycznia , podczas swoich ferii zimowych odbyłam kilkakrotnie stosunek z partnerem oczywiście z zabezpieczeniem. Ostatni stosunek odbył się 30 stycznia. Dzisiaj jest 15 luty a ja nadal nie mam okresu trochę się boję , dodam, że miesiączki mam nieregularne jednak mam bóle podburza od kilku dni jak i bóle piersi oraz jest niewielka ilość śluzu, chłopak chce abym zrobiła test a ja się boję ...
Co robić?
napisał/a: wikam2, 2014-02-15 14:22
Poczekać spokojnie tydzień :)
Dopiero wtedy test. A piersi i brzuch mogą boleć i na 18 dni przed miesiaczką.
napisał/a: stokrotka193, 2014-02-15 14:27
wikam napisal(a):Poczekać spokojnie tydzień :)
Dopiero wtedy test. A piersi i brzuch mogą boleć i na 18 dni przed miesiaczką.


No niby tak, ale to już 40 dni mija jednak i trochę się denerwuje, a chłopak nalega na test ..