POLECAMY

Niedobór witaminy D u dorosłych.

napisał/a: alicja93 , 2012-04-05 21:45
Od dłuższego czasu odczuwam ból kości,mięśni i lekarz skierował mni na badania.Zrobiłam test krwi i mam znaczny niedobór witaminy D,duzo poniżej normy,a poziom wapnia i fosforu jest obojętny.Czy ktoś spotkał się z bólem mięśni i kości przy niedoborze witaminy D?
napisał/a: zofia481 , 2012-04-05 22:41
Ja ciebie bardzo rozumię,gdyż sama też cierpię z powodu częstych bóli kosci i wiem co to jest.Ale jeżeli nie masz osteoporozy,to powinnaś jak najszybciej uzupełnic ten niedobór.Jednak o tym,w jakiej ilości będziesz brała witaminę decyduje lekarz i na pewno poinformuje cię o tym i przepisze ci odpowiedni lek z witaminą D.Zawsze staraj się stosować leki dostępne na receptę,gdyż leki te są sprawdzone i najczęściej refundowane.
napisał/a: esencja , 2012-04-06 22:05
Alicja93.Przede wszystkim niedobór witaminy D u osób dorosłych wywołuje bóle kostne.Najczęściej dotyka to ludzi,którzy mają utrudniony dostęp do słońca.Wtedy może pojawić się zmiękczenie kości zwane osteomalacją i osteoporozą,które prowadzi do skrzywień układu kostnego i częstych złamań.Myślę,że lekarz mając badania,dobierze ci odpowiednią dawkę witaminy D i uzupełni niedobór.I rzeczywiście,najlepiej brać leki na receptę,gdyż skuteczność ich jest zawsze potwierdzona badaniami klinicznymi.Nie uzupełniaj niedoboru witaminy D suplementami diety,gdyż leczy tylko lek.
napisał/a: Adelina85 , 2012-04-10 15:29
Zgadzam się z przedmówcami. Suplementy diety dostępne bez recepty można łykać w stanach minimalnego niedoboru witamin czy mikroelementów. W przypadku niedoboru znacznego najlepiej jest sięgnąć po leki odpowiednio dobrane przez lekarza.
napisał/a: olak77 , 2012-04-10 19:46
Ja też uważam,że nie należy uzupełniać braku witaminy D suplementami diety,lecz powinno się zastosować pewny środek leczenia,bo wtedy dopiero leczenie będzie skuteczne.Poza tym,myślę,że nie bez znaczenia jest również to,że preparaty lecznicze zwykle są refundowane i cena ich jest znacznie niższa niż suplementów.I np.dla mnie jest to też szczególnie istotne.
napisał/a: krystynam48 , 2012-04-19 22:31
Ja też jestem zdania,że najlepiej jest uzupełniać witaminę D lekiem na receptę,bo z suplementami często bywa różnie.Ostatnio czytałam informację,że wycofano z obrotu witaminę D-Vitum i K i D-Vitum,ponieważ dział kontroli wykrył mniejszą zawartość witaminy.
napisał/a: peruka11 , 2012-04-20 15:54
ja też miałam niedobór witaminy D i początkowo stosowałam leki na receptę, ale kiedyś zaczęłam interesować się sumplementami diety, bo nie chciałam brać leków i trafiłam na chlorellę- ma dużą zawartość witaminy D plus mnóstwo innych witamin miinerałów.
napisał/a: patrycja2211 , 2012-04-20 20:55
alicjo93,mnie też bardzo dokuczały bóle mięśni i kości,a najbardziej dokuczały mi ramiona i prawy bark.Czasami był to ból wprost nie do wytrzymania.Wprawdzie lekarz nie polecił mi żadnych badań,tylko przepisał mi lek Vigantol,aby uzupełnić poziom witaminy D.I lek ten naprawde mi pomógł,czuję się już dużo lepiej.
napisał/a: aniablasz3 , 2012-05-18 20:33
patrycja2211, dzisiaj lekarz mi przepisał Vigantol, po jakim czasie brania leku zobaczyłaś poprawę? Lekarz mi powiedział, że lepiej będę się czuła dopiero po półtora, dwóch miesiącach. Jak długo masz brać ten lek?:)
napisał/a: jolinesse , 2012-05-21 00:32
Też kiedyś brała Vigantol trochę minęło jak poczułam poprawę, ale rzeczywiście pomógł. Potem dla podtrzymania tej poprawy brałam rożne naturalne suplementy m.in. chlorelle, żeby znowu nie mieć niedoborów witaminy D. Teraz już nie mam problemów, ale suplementy stosuję systematycznie.
napisał/a: BIOMEDEX , 2013-09-03 11:11
Szanowni Państwo

Słoneczne kąpiele mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Słońce przede wszystkim pobudza organizm do wytwarzania witaminy D, która jest niezbędna do odpowiedniego przyswajania wapnia i substancji mineralnych, a także jest doskonałym sposobem radzenia sobie z wieloma przewlekłymi chorobami. Promienie słoneczne wpływają na nasz układ krążenia, regulują ciśnienie i poprawiają naszą odporność.
Gdy nadchodzi jesień zwykle odczuwamy znaczne osłabienie, które spowodowane jest brakiem słońca. Istnieje jednak kilka sposobów na skuteczne radzenie sobie z jesiennym przesileniem. Jednym z rozwiązań jest fototerapia, czyli metoda leczenia światłem, która zapewnia nam jego odpowiednią dawkę przez cały rok, a także zmniejsza ryzyko występowania tzw. depresji sezonowych. Jednocześnie metoda ta pomaga organizmowi stworzyć odpowiednie warunki do regeneracji i rozwoju nowych komórek. Jednym z urządzeń wykorzystywanym w fototerapii jest Bioharmonizer fotonowy V-V, którego działanie opiera się na rezonansie falowym światła podczerwonego. Można go stosować jako jednostkę samodzielną lub w ramach uzupełnienia innych terapii. Szczególną skuteczność wykazywać może przy łagodzeniu bólu o różnym podłożu. Jego działanie może być pomocne w procesie gojenia ran oraz zabiegach kosmetycznych. Dodatkowo, urządzenie jest proste w obsłudze i może być używane samodzielnie w domu.

Bio-Medex
napisał/a: nikodema , 2013-09-09 22:32
Ostatnio przeczytałam na http://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-witamina-d całą serię artykułów o witaminie D. Polecam Wam dziewczyny! Można naprawdę dużo ciekawych i mądrych rzeczy wynieść.